Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİSİKLET ENDÜSTRİSİ, #BIKELSBEST KAMPANYASIYLA GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

Bisiklet endüstrisi tarafından daha fazla insanın bisiklete binmesini teşvik etmek amacıyla başlatılan #BikelsBest kampanyası, 1970’lerden beri yapılan en büyük bisiklet kampanyası olarak tanımlanıyor. 50 kuruluşun katılım gösterdiği kampanya British Cycling, Cycling UK, Sustrans gibi önemli kuruluşlarca da destekleniyor. Birden fazla kez dünya şampiyonu olan Shanaze Reade ve spor sunucusu Jacqui Oatley de kampanyanın önemli destekçilerinden. 

Reade; “#BikelsBest kampanyasının bir parçası olduğum için gerçekten çok gururlu ve heyecanlıyım. Son birkaç aydır devam eden Covid-19, hayatlarımızı tamamen yeniden şekillendirdi. Bu durum her ne kadar zorluklar yaratsa da ülke olarak seyahat etme şekillerimizi yeniden gözden geçirme ve daha fazla insanın bisiklete binmesini teşvik etme fırsatı sundu. Bu noktada mücadeleye birlikte devam etmeye ihtiyacımız var ve sektördeki tüm markaların bu şekilde bir araya geldiğini görmek harika” ifadelerini kullandı.

Şehir içi ulaşımda bisiklet kullanımını artırmayı amaçlayan kampanyaya ait reklam, dijital platformların yanı sıra reklam panoları ve TV kanallarında da yer alacak. 

İngiltere, Covid-19 sürecinden bu yana ulaşımda yeni alternatiflerin oluşmasına yönelik uygulamaları destekledi. Bisikletli ulaşıma yönelik fonlar oluşturulurken tamir çeklerinin verilmesi uygulaması da yapıldı. 

Kampanyanın destekçilerinden Jacqui Oatley, “Salgın öncesinde hemen her yere gittim. Yıllarca bunları yaparken bir bisikletim yoktu ve en kısa yolculuklar için bile dört tekerleğin verdiği rahatlığa kapılmıştım. Salgın başladığındaysa kendime bir bisiklet aldım ve gerçekten başka biri oldum! Temiz hava ve özgürlük sayesinde zihnim ve bedenim büyük ölçüde iyileşti. Hemen ardından oğluma da bisiklet sürmeyi öğrettim ve eşimi de bir bisiklet alması konusunda ikna ettim. Şimdi hep birlikte bisiklet sürüyoruz. Siz de #BikelBest ile bisiklet devrimine katılın!” şeklinde konuştu. 

Kampanyaya destek veren 50 firma arasında Britanya’da faaliyet gösteren Beeline, Brompton, Cannondale, Canyon, Le Col, Specialized, Wahoo, Wiggle ve düzinelerce önemli firma bulunuyor. Sektördeki paydaşlar tarafından finanse edilen kampanya en az 3 ay boyunca devam edecek. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!