Bizimle iletişime geçin

Haberler

STRAVA’DAN YENİ “YEREL EFSANELER” ÖZELLİĞİ

Strava, yeni “Local Legends / Yerel Efsaneler” özelliğini kullanıcıları ile paylaştı. Pek çok sporcu için veri paylaşım ağı olarak kullanılmakta olan uygulama, yeni özelliği ile rekabet biçimini değiştirerek bundan böyle lider olmak için en hızlı olmanız gerekmediğini söylüyor.

Yerel Efsaneler özelliği, saf hıza dayalı rekabetten daha farklı bir alternatif sunuyor. Yeni sınıflandırma özelliğinde sürücüler, belirli bir segmentte yapılan sürüş yoğunluğuna göre sıralanacak; dolayısıyla önemli olan hız değil, söz konusu segmentte yapılan sürüşlerin tutarlılığı olacak.

Yeni özellik, dünya çapında aşama aşama yayınlanacak. ABD’de 10 Haziran Çarşamba günü itibariyle BETA sürümü yayınlanan ve henüz sadece yedi eyalette kullanılabilir olan güncelleme, İngiltere için 15 Temmuz sonrasında aktif olacak.

Strava, söz konusu yeni güncelleme ile rekabetin daha kapsayıcı hale geldiğini belirtirken bundan böyle en hızlı olamayan sürücülerin de çabalarının ödüllendirileceğini belirtti.

Yerel Efsaneler özelliği, ülkenizde kullanılabilir olduğunda en son sürüşünüze ya da koşunuza giderek segment ayrıntıları sayfasında eklenen yeni bölümü ve sıralamaları görebilirsiniz. Özellikle birlikte 90 gün boyunca tutarlı olarak devam eden sürüşler baz alınarak sınıflandırma yapılacak.

San Francisco merkezli fitness uygulaması, geçtiğimiz aylarda ücretsiz segment tabloları ve segment analizi özelliklerini kaldırmış, bu özellikleri yalnızca ücretli aboneler için sunacağını açıklamıştı. Daha fazla ücretli abonelik için teşvik sağlayacağı düşünülerek yapıldığı belirtilen güncellemeler, kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. 

Aylık 4 sterlin (34,42 TL) karşılığında ücretli abonelik sunan uygulama, ödeme yapmadan önce denemek isteyen kullanıcılar içinse 60 günlük ücretsiz deneme süresi sunuyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!