Bizimle iletişime geçin

Haberler

KAYSERİ’DE PARKLARA POMPA İSTASYONU YERLEŞTİRİLDİ

Kayseri’de Kocasinan Belediyesi, bisikletli ulaşımı ve bisiklet kullanımını desteklemek için parklara pompa istasyonu kurdu. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentin sosyal yaşamına renk katan parkların daha fonksiyonel hale getirilmesi amacıyla Kocasinan Belediyesi sınırlarındaki parklara bisiklet pompa istasyonu yerleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, uygulama sayesinde vatandaşların ve özellikle çocukların, diledikleri zaman lastiklerini şişirebileceklerini belirtti.

İlçedeki parklarda, engelsiz oyun grupları, şarj istasyonu, görme engelliler için yönlendirici yürüyüş parkurları bulunduğunu da aktaran Çolakbayrakdar, “Parklarımızda güvenlik kamera sistemi uygulaması ile vatandaşlarımıza daha güvenli ve huzurlu hizmet sunuyoruz. Akıllı aydınlatma ile ilçemizi görsel ve estetik olarak daha güzel hale getirdik. Özellikle çevreye duyarlı tasarımı olan aydınlatma ürünlerinde enerji verimliliğinin yanı sıra önemli ölçüde tasarruf sağlıyoruz. Bunun yanında elektrik ve sudan tasarruf sağlamayı amaçlayan Akıllı Park Sistemi Projesi’ni de en kısa sürede hayata geçirmiş olacağız. Parklarımız 7’den 70’e herkese hitap ediyor” dedi.

Bisiklet pompa istasyonundan memnun kalan çocuklar ise benzin istasyonuna gitmeden parklarda bisiklet lastiklerine hava doldurabildiklerini belirterek, Çolakbayrakdar’a teşekkür etti. Öte yandan Kocasinan Belediyesi’nin, bisiklet pompa istasyonunun faydalı model ve tescili için Türk Patent Enstitüsü’ne başvurduğu bildirildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!