Bizimle iletişime geçin

Haberler

YOL BİSİKLETİNDE YARIŞLAR, 15 TEMMUZ’DA YENİDEN BAŞLIYOR

Dünya genelinde etkisini sürdüren koronavirüs salgını nedeniyle mart ayında ara verilen bisiklet sezonu, temmuz ayı itibariyle yeniden açılıyor. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı tarafından revize edilen bisiklet takvimiyle ilgili bugün (16 Haziran 2020) yapılan açıklamada, yol bisikletinde yarışların, 15 Temmuz itibariyle yeniden başlayacağı duyuruldu.

Normalleşme süreci ile birlikte haziran ayı başından bu yana açık havada yapılan bireysel sporların Gençlik ve Spor Bakanlığının izniyle sürdüğünü belirten Küçükbakırcı, “Sporcularımız da 1 Haziran itibarıyla dışarıda spor yapmaya başladı. Koronavirüsten dolayı iptal ettiğimiz faaliyetlere 15 Temmuz yarışlarıyla başlıyoruz. 15 Temmuz yarışlarını, Ankara, Marmaris ve Kastamonu’da yapıyoruz. Bütün kategorilerimizde koşuluyor olacak ve bu şekilde ’yeni sezona merhaba’ diyoruz. Arkasından başka önemli faaliyetlerimiz de olacak. Ağustos ayı içerisinde Sakarya’da Türkiye Şampiyonası yapacağız. Ekim ayında ise Sakarya’da Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası’nı gerçekleştireceğiz” dedi.

15 Temmuz’da düzenlenecek yarışlara ilişkin bilgi veren Küçükbakırcı, şöyle konuştu: “Pedallar yeniden dönmeye başlıyor. Sezon sonuna kadar 40’ın üzerinde faaliyet yapmayı hedefliyoruz. Başarıya giden yolda arkadaşlarımız çalışmaya hız kesmeden devam ediyor.”

“Üç ilde düzenlenecek olan yarışlarda, Ankara’ya yakın olan bölgelerdekiler Ankara’ya gidecek, Kastamonu’ya yakın olanlar orada, Muğla Marmaris’e yakın olanlar da orada yarışacak. Bundan önce bu yarışları iki ilimizde, Marmaris ve Kastamonu’da yapıyorduk. Bu sene bu illere Ankara’yı da ilave ettik. Üç ilimizde etkinliklere devam edeceğiz.”

Geçtiğimiz haftalarda UCI’ın yeni takvimini açıklaması üzerine Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun bu yıl düzenlenmeyeceğini açıklayan Küçükbakırcı, “Önceliğimiz her zaman sağlık. Normalleşme süreci devam ediyor ancak salgında ikinci bir dalganın gelmesi hala muhtemel. Bu sebeple tamamen sağlık nedeniyle aldığımız bir karar. Biliyorsunuz, Fransa Turu dahi şu an olması gerekenden iki ay ileriye atılmış durumda. Fakat onun bile yapılabilmesi muallakta. UCI bir takvim açıkladı ancak her şey kağıt üzerinde belirli. Ne olacağını bilemiyoruz, bu yüzden ekim sonu kasım ayı başı gibi yapmayı planladığımız Tur’u, 2021 Nisan ayında yapmak üzere tamamen erteleme kararı aldık” şeklinde konuşmuştu.

Hemen akabinde yaptığı açıklamada 6 Temmuz’a kadar tüm etkinliklerin askıya alındığını da duyuran Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, kısıtlı zamana en fazla etkinliği sığdırmak üzere çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!