Bizimle iletişime geçin

Haberler

FROOME, ISRAEL START-UP NATION İLE ANLAŞMA YOLUNDA

Israel Start-Up Nation, yeni sezonda Chris Froome, Greg Van Avermaet ve Jasper Stuvyen’i ekibe dahil etmek istediğini doğrularken Times gazetesi bunun, Froome’un Ineos’tan erkenden ayrılması için bir fırsat olabileceğini yazdı. İsrailli WorldTour ekibi, Britanyalı bisikletçiyi transfer etmek istediklerini doğrularken basında yer alan haberlerse Froome ile anlaşmanın yapıldığını öne sürüyor.

Times ve TuttoBici’de bugün yer verilen haberde, Froome’un ekibe katılmak üzere sözleşme imzalamayı kabul ettiği belirtildi. Times ayrıca Ineos’un takım yöneticisi Jim Ratcliffe’in sezon başına yaklaşık 5 milyon dolar ödemeyi reddettiği ve Froome’un 1 Ağustos’a kadar takımdan ayrılabileceğini de bildirdi.

Team Ineos, konuyla ilgili net bir açıklama yapmaktan kaçınırken sadece “Spekülasyonlar ve transfer sözleşmeleriyle ilgili yorum yapmıyoruz” açıklamasında bulundu. Froome’un kendisinden de henüz konuya dair bir açıklama gelmiş değil.

Israel Start-Up Nation yetkilileri ise “Asla biriyle ilgilendiğimize veya görüşmelerde bulunduğumuza dair açıklamalar yapmadık. Ancak Chris Froome, hem bisikletçi hem de bir insan olarak kesinlikle saygı duyduğumuz biri ve onun geçmiş başarıları, her şeyi anlatıyor” ifadelerini kullandı.

35 yaşındaki Britanyalı, Team Ineos’a, 2010 yılında Team Sky renkleriyle katıldı. Sözleşmesi 2020 itibariyle sona erecek olan Froome, geçtiğimiz yıl Fransa Turu öncesinde yarıştığı Critérium du Dauphiné’de geçirdiği kazadan bu yana kötü bir sezon geçirdi.

Dört Fransa Turu galibiyetini elinde bulunduran ve bu yıl beşinci kez mücadele etmek istediğini belirten Britanyalı bisikletçi, geçtiğimiz haftalarda Times gazetesine verdiği röportajda “Turu beşinci kez kazanmak benim için gerçekten çok büyük bir başarı olur. Kesinlikle bu, bu spordaki en büyük geri dönüş hikayelerinden biri olur!” şeklinde konuşmuştu.

Froome ayrıca, “Geçen yılki kazanın ardından iyileştikten sonra eski formuma geri döneceğimden son derece eminim. 2020’nin ardından bunun hangi takımda olacağını ise henüz bilemiyorum” şeklinde konuşarak transfer söylentilerini de nispeten doğrulamıştı.

Kanadalı milyarder Sylvan Adams tarafından desteklenen Israel Start-Up Nation ise Froome’un Ineos’dan ayrılması durumunda, Britanyalı bisikletçinin en muhtemel taliplerinden biri olarak öne çıktı. Daha önce Bahreyn-McLaren, Movistar, NTT gibi WorldTour ekiplerinin de Froome’la yakından ilgilendikleri söylenmiş ancak Bahreyn-McLaren bu iddiayı reddederken İsrailli ekip, transfer talebini açıkça dile getirmişti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETLİ BİR COĞRAFYA KİTABIYDI FİKRET ALBAY

Editoryal

SALCANO SAKARYA TRANSFERE DEVAM EDİYOR

Editoryal

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | TRAİNER ANTRENMANLARINI KEYİFLİ KILACAK ÖNERİLER

Editoryal

BULANCAK’A BİSİKLET YOLU YAPILIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!