Bizimle iletişime geçin

Haberler

JUMBO-VISMA YENİ SEZONDA CERVELO KULLANACAK

Hollanda basınında çıkan haberlere göre Jumbo-Visma, 2021 sezonu itibariyle Bianchi ile olan 6 yıllık anlaşmasını sona erdirerek Cervelo bisikletleri kullanacak. Hali hazırda Sunweb ekibinin de bisiklet sponsoru olan Cervelo, böylelikle bir WorldTour ekibiyle daha çalışmaya başlayacak.

Bu durumda rakip takım Sunweb’in, Cervelo sürmeye devam edip etmeyeceği belirsizliğini korurken Kanada merkezli markanın, her iki ekiple de çalışmayı sürdürebilme ihtimalinin olduğu da belirtiliyor.

2014’ten bu yana Bianchi kullanan Jumbo-Visma ekibinin yeni sezon itibariyle Cervelo’ya geçecek olmasıyla ilgili olarak takım yöneticisi Richard Plugge, “Birlikte çalıştığımız altı yıl boyunca her zaman gelişmeye devam etmeyi başardık ve birlikte büyüdük. Takım olarak hem başarılar hem de gelişen yeteneklerle birlikte Bianchi ile birbirimize pek çok şey kattık ve bisikletleri geliştirmek için pek çok girdi sağladık. Yenilik, her ikimiz için de her zaman temel oldu” ifadelerini kullandı.

Diğer takımlarda ise salgın sonrası yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle sponsorluklarla ilişkili belirsizlikler sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Ridley ve Merckx, açıkça takım sponsorluklarına son vereceğini bildirirken Lotto-Soudal ve Ag2r La Mondiale ekiplerinin destekçisi Belçika merkezli firmaların, koronavirüsün devam eden etkileri nedeniyle, maddi belirsizlikler yaşadığı belirtilmişti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!