Bizimle iletişime geçin

Haberler

SİLİVRİ’YE 25 KM’LİK YENİ BİSİKLET YOLU

Silivri Belediyesi tarafından “Haydi Silivri Bisikletini Al Gel” çağrısı ile bisiklet turu düzenlendi. Silivri ilçe stadyumundan başlayarak Gazitepe Mahallesi’nde son bulan 11 kilometrelik bisiklet turuna pek çok bisikletli vatandaş katıldı. Pandemi önlemleri gözetilerek gerçekleştirilen ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın da bisikleti ile katıldığı turda polis, jandarma, zabıta ve sağlık ekipleri görev aldı. Bisiklet turunun başlangıç noktası olan Silivri stadında sporseverlere hitap eden Başkan Yılmaz, bisiklet tutkunlarına 25 km’lik yeni bisiklet yolunun da müjdesini verdi.

Bisiklet turunun başlangıç noktasında konuşan Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Uzun bir pandemi döneminde çok çok fazla evde kaldık. Bugün de hep beraber 10 kilometrenin üzerinde sağlıklı bir tur yapacağız.” diyerek, spor yatırımları ve yeni projeler hakkında bilgi verdi. 

Sözlerine, “Silivri Belediyesi olarak, her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağız.” diyerek devam eden Başkan Yılmaz, şöyle konuştu: “Önümüzdeki günlerde Silivri’de daha çok spor tesisi, daha çok spor alanı, daha çok lisanslı sporcu, daha farklı kategorilerde lisanslı sporcularla spor dolu günler geçireceğiz. Birçok spor projesinin temelini beraber atacağız. Spora yatırımımız devam edecek.”

Konuşmasında, Silivri’de ilk etapta eski Kipa AVM’den başlayıp KİPTAŞ 2 konutlarında son bulan bisiklet parkurunun müjdesini de veren Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, projenin iki ay gibi bir sürede tamamlanacağını söyleyerek şöyle devam etti:

“Bugün burayı şereflendiren, bisiklet sporuna gönül veren herkese şunu söylemek istiyorum. Kipa’nın oradan başlayıp Kiptaş 2’ye devam eden, yalnızca bisikletle üzerinde seyahat edilebilecek bir bisiklet parkurunu Silivri’ye kazandıracağız.

Asfaltın üzerine mavi boya ile boyanmış bir bisiklet parkuru değil, tamamen bisiklet sporu için özel olarak yapılmış bir bisiklet yolunu 2 ay gibi bir zaman diliminde sizlerin kullanımına sunacağız. 25 km’lik bir bisiklet parkurunu projelendirdik, kredisini bekliyoruz.  Umuyoruz bu projemiz de hayata geçtiğinde ulusal veya uluslararası bisiklet koşusunu da Silivri’de hep beraber gerçekleştiririz diyorum. Hepinize spor dolu sağlıklı günler diliyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!