Bizimle iletişime geçin

Haberler

KAYSERİ’DE İLK YARIŞ, 11 TEMMUZ’DA

Türkiye Bisiklet Federasyonu Kayseri Temsilcisi Mehmet Lüzumlar, pandemi döneminden sonra gelinen normalleşme süreciyle birlikte Kayseri’de 11 Temmuz’da başlayan ve 5-6 Eylül’de sona eren uzun soluklu bir yarış takvimi olduğunu söyledi.

Lüzumlar, yarışların iptal edilmeyişinin Kayseri için bir şans olduğunu dile getirerek “Önümüzdeki dönem Türkiye için de bir şanstır. Dünyada bütün spor organizasyonları iptal edilirken sadece Türkiye’de, Kayseri’de olan yarışların iptal edilmeyişi ve yeniden onay alması ile 11 Temmuz’da başlayan ve 5-6 Eylül’de sona eren uzun maratonlu, soluklu bir yarış takvimimiz var. Yaklaşık 18 yarışı kapsayan bir takvim bu. Bu takvime göre şu anda hem yarış hem de yüksek irtifa kampı için buraya gelmek isteyen ve rezervasyonunu yaptıran 15 ülke bulunuyor. Bunların toplam rakamı da 25 ila 30 ülkeyi tamamlayacak durumda.”

Bu konuda Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Valiliği, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, karayolları hep beraber her zaman yardımcı oluyorlar. Önümüzde güzel bir dönem bekliyor bizi. Halkımızı bisiklet yarışını izlemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

UCI tarafından revize edilen uluslararası yarış takvimine göre Kayseri’de gerçekleştirilmesi planlanan ilk yarış, 11 Temmuz’da hem kadın hem erkek kategorisinde koşulacak olan Grand Prix Erciyes olacak.

Hemen akabinde 12 Temmuz Grand Prix Kayseri, 8 Ağustos Grand Prix Develi ve 15 Ağustos Grand Prix Velo Erciyes ile devam edecek olan takvim, 5-6 Eylül’de düzenlenecek Grand Prix Mount Erciyes 2200 mt ve Grand Prix World’s Best High Altitude ile sona erecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!