Bizimle iletişime geçin

Haberler

NIKI TERPSTRA, KAZA SONRASI EVİNE DÖNDÜ

Geçtiğimiz hafta antrenman esnasında yaptığı kaza sonrası yoğun bakıma alınan Total Direct Energie’nin Hollandalı bisikletçisi Niki Terpstra, taburcu edildi. Beklenenden çok daha hızlı iyileşmekte olduğu belirtilen Terpstra’nın, motor arkasında antrenman yaptığı sırada bir kaz sürüyle karşılaştığı ve kazaya, bu olayın sebep olduğu belirtilmişti.

Bir çukura giren ve ardından büyük bir taşa çarptığı söylenen Terpstra’nın, sarsıntı geçirdiği, akciğerlerinin söndüğü, kaburgasının ve köprücük kemiğinin kırıldığı ifade edildi.

Yoğun bakıma kaldırılarak tedavisine başlanan Terpstra’nın eşi Ramona, Hollanda gazetesi De Telegraaf‘a iyileşme sürecinin beklenenden çok daha hızlı ilerlediğini söyledi. 

Ramona olayın ardından kazayla ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Niki, antrenman sırasında kötü bir kaza geçirdi. Şu an hastanede ve birkaç gün daha burada kalması gerekecek. Ölümcül bir tehlike bulunmuyor ama iyileşmesi için zamana ihtiyacı olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Total Direct Énergie’nin takım doktoru Hubert Long ise Hollandalı bisikletçinin tamamen iyileşmesinin 10-12 haftayı bulacağını bildirmişti. 

Terpstra’nın yarışlara ne zaman döneceği henüz net olarak bilinmezken 36 yaşındaki bisikletçi, normal şartlarda sezon yeniden açıldığında Flanders Turu ve Paris-Roubaix’yi hedefliyordu. 2014’te Paris-Roubaix, 2018’de ise Flanders Turu’nu kazanan Terpstra, sekiz yıl QuickStep ile birlikte yarıştıktan sonra 2019’da Total Direct Énergie’ye geçmişti

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSAN MİTHRA ULTEGRA İNCELEMESİ

Bisikletler

SALCANO SAKARYA TRANSFERE DEVAM EDİYOR

Editoryal

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | TRAİNER ANTRENMANLARINI KEYİFLİ KILACAK ÖNERİLER

Editoryal

BİSİKLETLİ BİR COĞRAFYA KİTABIYDI FİKRET ALBAY

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!