Bizimle iletişime geçin

Haberler

“FROOME’UN TRANSFER SÖYLENTİLERİ BENİ DE ETKİLİYOR”

Team Ineos’un yılki Fransa Turu kadrosunun, üç lider isminden biri olan Geraint Thomas, 2018’de aldığı galibiyetin ardından bu yıl bir kez daha sarı mayoyu hedefliyor. Geçtiğimiz sene aldığı galibiyetle son yüzyılın en genç Tour şampiyonu olan Egan Bernal’in ardından ikinci sırayı alan Thomas, bu yaz bir kez daha zafere gideceğinden emin.

Öte yandan takım arkadaşı Chris Froome ile ilgili çıkan transfer söylentileri ile mücadele ettiğini belirten Thomas, bugüne kadar Britanyalı bisikletçinin aldığı dört galibiyette de destek sağlamıştı. 2019’da ise bu kez Bernal’e destek olan 34 yaşındaki Britanyalı, bu yıl sarı mayo için yeniden şansını denemeyi hedefliyor.

Öte yandan Froome’la ilgili olarak son günlerde sık sık basında yer alan haberlerle ilgili olarak da konuşan Thomas, “2008’den beri takım arkadaşıyız, bu yüzden birlikte devam etmeyi isterim. İyi geçiniyoruz, iyi çalışıyoruz, birbirimize karşı -bazen vahşice olsa da- kesinlikle dürüstüz. Ne olacağını bilmiyorum, her şey onun tercihine bağlı” ifadelerini kullandı.

Çıkan haberlerin kendisini de etkilediğini belirten Britanyalı, “Transfer söylentileri beni de dolaylı olarak etkiliyor ama elbette, geceleri bunu düşünerek yatakta oturmuyorum” şeklinde konuştu.

Ineos’un Fransa Turu’na üç liderle gideceğini açıklamasının ardından Froome’un, takımla sona eren sözleşmesini yenilememesi ve Egan Bernal’in ise takıma yardım etmek konusundaki olumsuz söylemleri akıllarda soru işaretleri yaratmıştı. Thomas ise konuyla ilgili sessizliğini korumaya devam ederken “Umuyorum yarışmaya başladığımızda diğer her şeyi unutabiliriz” yorumunda bulunmuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Klasikler başlıyor!

Haberler

PELOTONUN 2021 MAYOLARI

Editoryal

Mazgal bisikletçinin yaralanmasına sebep oldu

Haberler

Le Samyn galibi Tim Merlier ile geçmişten bir sohbet

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!