Bizimle iletişime geçin

Haberler

LOTTO-SOUDAL, FRANSA TURU’NA EWAN VE GILBERT İLE GİDİYOR

UCI tarafından açıklanan yeni takvime göre, Fransa Turu’nun başlamasına 2 ay gibi bir süre kalırken WorldTour ekibi Lotto-Soudal, sekiz kişilik Tour kadrosunu açıkladı. Yıldız sprinter Caleb Ewan ile Philippe Gilbert, John Degenkolb, Thomas De Gendt ve Tim Wellens gibi çok yönlü isimleri kadrosunda barındıran Lotto-Soudal, sezonun ilk büyük turuna, etap galibiyetlerine odaklanacak bir ekiple gidiyor olacak.

Geçtiğimiz sene Tour’u, üç etap galibiyetiyle tamamlayan Caleb Ewan, sezonu Milan-San Remo ile açacak. 25 yaşındaki Avustralyalı sprinter, Tour boyunca takım liderleri Roger Kluge ve Jasper De Buyst’i destekleyecek. Fransa Turu’ndan sonra Ewan, Lotto-Soudal’ın Carl Fredrik Hagen’i genel klasman lideri olarak öne çıkaracağı Giro’ya gidecek.

Takımın 37 yaşındaki Belçikalı bisikletçisi Philippe Gilbert ise öncelikli olarak henüz kazanamadığı tek klasik olan Milan-San Remo zaferini hedefliyor. Lotto-Soudal tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısında konuşan Gilbert, “Sanremo’nun, sezonun bu kadar geç bir zamanında olması herkes için alışılmadık bir şey. Beklentilerden bahsetmek zor, çünkü bu yıl herkes için yeni bir deneyim olacak ve çok fazla belirsizlik var” dedi.

2002’den yılından bu yana devam eden profesyonel bisiklet kariyerine dört Amstel, bir Paris-Roubaix, bir La Fleche Wallonne ile Flanders ve Liege-Bastogne-Liege galibiyetleri sığdıran Belçikalı, henüz kazanamadığı tek klasik olan Milano – Sanremo için mücadele etmeye hazırlanıyor.

“Sezonum, sadece Sanremo etrafında şekillenmiyor ve iyi bir sezon geçirmek hala mümkün. Hayatımı tamamen Sanremo çevresinde planlamıyorum. Elbette kazanırsam iyi olur ama yapamazsam da bu hayatımı değiştirmez.”

Pandemi nedeniyle normalde mart ayında düzenlenen Sanremo, Strade Bianche ile sezonun yeniden başlangıcından bir hafta sonra 8 Ağustos’ta koşulacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSAN MİTHRA ULTEGRA İNCELEMESİ

Bisikletler

SALCANO SAKARYA TRANSFERE DEVAM EDİYOR

Editoryal

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | TRAİNER ANTRENMANLARINI KEYİFLİ KILACAK ÖNERİLER

Editoryal

BİSİKLETLİ BİR COĞRAFYA KİTABIYDI FİKRET ALBAY

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!