Bizimle iletişime geçin

Haberler

PRUDHOMME, FRANSA TURU’NDA ALINACAK YENİ ÖNLEMLERİ PAYLAŞTI

Fransa Turu yaklaşırken hem bisikletçiler hem de izleyiciler, bu yılki edisyonun nasıl olacağını merakla beklemeye devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle 29 Ağustos olarak revize edilen Fransa Turu’nun ne gibi önlemler ışığında gerçekleşeceği de merak edilenler arasında. Tour direktörü Christian Prudhomme, konuyla ilgili yaptığı yeni açıklama ile hem izleyiciler hem de peloton için uygulanacak bir dizi yeni önlemi paylaştı.

İspanyol gazetesi El Periodico’ya yaptığı açıklamada Prudhomme, “Resmi törenlerde ve zafer kutlamalarında kesinlikle öpüşme veya kucaklaşmalar olmayacak. İmza vermek için en iyi zamanın da bu yıl olmadığı kesin. İzleyiciler elbette Tour’a gelebilir ancak bu mutlaka belirli önlemler çerçevesinde olacak” derken, durumun sürekli olarak değiştiğini, iki ay içinde yaşanacak gelişmelere göre mevcut önlemlerin revize edilebileceğini de belirtti.

Ek olarak, zirve finişler veya dağlık etaplarda, etabı izlemek üzere sadece yürüyerek veya bisikletle gelen izleyicilerin kabul edileceğini de bildirdi.

Koronavirüsten etkilenen bir diğer Tour bileşeni de tanıtım kervanının büyüklüğü oldu. Prudhomme, pelotonun önünde her etabı dolaşan reklam kervanının, koronavirüsün işletmeler üzerindeki ekonomik etkisi nedeniyle normalde olan büyüklüğünün ancak yüzde 60’ı kadar olmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Fransa Turu, normal şartlarda yarın (27 Haziran) start alıyor olacaktı. Ancak tüm dünyayla birlikte bisiklet sporunu da etkisi altına alan pandemi sebebiyle ağustos ayına ertelendi. Buna göre 29 Ağustos’ta Nice’de start alarak 20 Eylül’de Paris’te son bulacak ve hali hazırda planlanan 21 etabı kapsayacak.

Prudhomme, sağlık ve güvenlik önlemlerinin temmuz ve ağustos aylarında Grand Départ’a hazır hale getirileceğini söyledi. Tour direktörü Prudhomme ayrıca, rotaların bazılarındaki küçük değişiklikler haricinde büyük değişiklikler yaşanmadığının altını çizdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!