Bizimle iletişime geçin

Haberler

MOVISTAR, %100 SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMAYI HEDEFLİYOR

İspanyol WorldTour ekibi Movistar, kadın ve erkek takımlarıyla birlikte dünyanın ilk %100 sürdürülebilir bisiklet ekibi olmayı hedefliyor. Movistar, açıkladıkları hedef kapsamında ilk olarak takım araçlarını hibrit otomobillerle değiştirirken takıma ait genel merkez binasını güneş panelleriyle donattı.

Bisiklet, başlı başına çevre dostu bir eğlence ve ulaşım aracı olsa da profesyonel bisiklet, kendi içinde pek de çevreci sayılmayacak motorlu araçları ve bunlarla gerçekleştirilen uzun seyahatleri içermekte.

İspanyol ekip bu düşünceden yola çıkarak karbon ayak izini ölçtürdüğünü resmi web adresinde duyururken, ölçüm sonrasında takım araçlarının kullanımının İspanya, Pamplona’nın merkezinde yılda 175.000 kg karbondioksit üretimine yol açtığı saptandı.

 Bunun üzerine Movistar, karbondioksit emisyonunu düşürmek için takım araçlarını hibrit araçlarla değiştirdiklerini belirtirken takımın genel merkezinde ise güneş panelleriyle %100 yenilenebilir enerji kullanımı sağlanacağını ifade etti.

Abarca Sports CEO’su Miguel Gravalos, “Movistar ekibinin, tüm aktivitelerinde tamamen sürdürülebilir olacak ilk takım olmasını hedefliyoruz” derken projeyle ilgili kadın ve erkek ekiplerinin yer aldığı ilk videoyu da paylaştı.

Takım menajeri Eusebio Unzue ise “Şimdiden gelecek için çalışan bir takım olmak istiyoruz” şeklinde konuşurken ekip, İspanya’nın Ekolojik Dönüşüm Bakanlığı’ndan “Tanınma Mührü” alarak daha sürdürülebilir olma yolunda ilk adımı atmış oldu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

SIBIU TURU, BORA-HANSGROHE’NİN GALİBİYETİ İLE SONLANDI

Haberler

HEP BİRLİKTEYİZ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!