Bizimle iletişime geçin

Haberler

SHIMANO’DAN YENİ SPD SANDALET

Shimano, geçmişte ürettiği ikonik SPD sandaletlerin 25. yılını, ayakkabının yeni bir versiyonu ile kutluyor. Japon menşeili marka, çeyrek yüzyıl boyunca stil ikonu haline gelen Shimano SD-501A SPD sandaletleri, minimalist bir tasarımla güncelleyerek yeniden kullanıcıların beğenisine sundu.

Ayakta maksimum konforu sunmak üzere çift şeritli kayışlara ve yarı sert tabana sahip sandaletler, esneklik ve konfor arasında denge sağlıyor. İlk olarak 1995’te piyasaya sürülen ilk nesil SD50 sandaletler, bisiklette kullanmak üzere tasarlanan ilk sandaletlerdi.

Bisiklet maksimum hava akışı ve nefes alabilirlik sunan bu ürün, zamanla çokça tercih edilen kült bir ayakkabı haline gelmişti. Hatta orijinal bir SD50 sandalet, yakın zamanda eBay üzerinden 900 dolara alıcı dahi bulmuştu.

Başlangıçta özellikle orta yaşlı erkek kullanıcılar tarafından tercih edilen sandaletler, son zamanlarda ise 20’li yaşlardaki gravel veya bağımsız sürüşleri seven ‘hipster’ gençler tarafından da yoğun ilgi görüyor.

Eleştirmenlerse, Shimano’nun yeni sandaletlerinin, bisiklet için çok da pratik ve kullanışlı olmadığını söylüyor. Tamamen açık yapıda olan ve ayak için hiçbir koruma sunmayan sandaletler, konforlu ancak güneş yanıklarına karşı da kullanıcıyı savunmasız kılıyor.  Fakat elbette bu yorumların hiçbiri stil arayışında olan bir bisikletçinin bu sandaletleri tercih edecek olmasına engel değil!

Shimano, güncellenmiş yeni SPD sandaletlerini 39’dan 48’e kadar geniş bir numara yelpazesinde sunuyor. Sandaletler için belirlenen fiyat ise 135 dolar (925 TL).

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

SIBIU TURU, BORA-HANSGROHE’NİN GALİBİYETİ İLE SONLANDI

Haberler

HEP BİRLİKTEYİZ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!