Bizimle iletişime geçin

Haberler

ABD’DE ULUSAL ŞAMPİYONALAR İPTAL EDİLDİ

Avrupa’da bisiklet sezonunun yeniden açılması için gün sayılırken ABD’de koronavirüsün yayılımını kontrol altına alma çabaları kapsamında ulusal şampiyonalar iptal edildi. Vaka sayılarındaki ani artışın ardından yeni önlemler alan ülkede bisiklet de dahil olmak üzere pek çok branşta müsabakalar askıya alındı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bu yeni güncelleme, aylarca üzerinde çalışılan ve çok sayıda seçeneğin değerlendirilmesi sonucu oluşturulan plan dahilinde paylaşıldı ve ne yazık ki 2020 sezonu için birden fazla ulusal şampiyonanın iptalini duyurmak zorunda kaldık. Bu süre zarfında Covid-19 vakalarının azalacağını umarak, gerektiğinde etkinliklerin gerçekleşebilmesi için alternatif yer ve tarihler yaratmaya çalışıyor olacağız” dendi. 

Yetkililer, artan vakalar sebebiyle bu gibi etkinliklerde katılımcı, sporcu ve çalışanların güvenliklerinin sağlanması konusunda şüpheleri bulunduğunu belirtti. Ülkede Teksas, Florida, Arizona ve California dahil olmak üzere son iki hafta içinde 20’den fazla eyalette koronavirüs vakalarında hızlı bir artış görüldüğü bildiriliyor. 

Bu artış sonucunda ise ülkede düzenlenmesi planlanan gran fondo müsabakaları ile dağ, yol ve pist bisikletindeki ulusal şampiyonalar askıya alındı. 

Yol yarışları, iptal kararından önce 18-21 Haziran tarihlerinde yapılıyor olacaktı. Ancak USA Cycling, ülke çapında seyahat eden insanların artış gösterecek olması ve finansal kaygılar nedeniyle takvimin yeniden planlanması gerektiğini belirtti.

Bu durumda hali hazırda ulusal şampiyonluk mayosuna sahip Alex Howes (EF Pro Cycling) ve Amber Neben (Cogeas-Mettler) dahil tüm bisikletçiler, 2021 yılına kadar unvanlarını koruyacak.

ABD cyclocross şampiyonası ise halen aralık ayındaki yerini koruyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

SIBIU TURU, BORA-HANSGROHE’NİN GALİBİYETİ İLE SONLANDI

Haberler

HEP BİRLİKTEYİZ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!