Bizimle iletişime geçin

Haberler

AYÇİÇEĞİ BİSİKLET VADİSİ’NDE DÜNYA ŞAMPİYONASI HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 23-25 Ekim tarihlerinde Sakarya’da gerçekleştirilecek 2020 Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası’na en iyi şekilde hazırlandıklarını belirtti. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Başkan Yüce, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özen, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar, Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi ile şampiyona hazırlıklarının sona geldiği Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde incelemelerde bulundu.

Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası Koordinatörü Aziz Sırnaç’tan hazırlıklar hakkında bilgi alan Yüce, Sakarya ve Sakaryalıların dünyaya ev sahipliğini gösterecekleri şampiyonaya yaklaşık 3 ay kaldığını anımsattı. Yüce, Türkiye’de ilk kez bu denli büyük bir bisiklet organizasyonunun Sakarya’da gerçekleşeceğini vurguladı.

“Bizler de bu hususta tüm hazırlıklarımızı şehrimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gerçekleştiriyoruz. Kontrollerimizi ve incelemelerimizi gerçekleştirdik. 23-25 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek dev organizasyona en iyi şekilde hazırlanıyoruz. İnşallah en iyi şekilde organizasyonu gerçekleştirerek şehrimizin ve ülkemizin dünyaya tanıtımına katkı sunarız.”

İlk defa Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası, 24-25 Ekim’de Sakarya Ayçiçeği Vadisi’nde düzenlenecek. Pandemi sonrası revize edilen yeni takvime göre Türkiye’de dağ bisikletinde ulusal şampiyonalarsa XCO kategorisinde 8-9 Ağustos Beykoz, XCM kategorisinde ise 6 Eylül Konya şeklinde gerçekleştirilecek. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!