Bizimle iletişime geçin

Haberler

CHRIS FROOME, ISRAEL START-UP NATION İLE ANLAŞTI

Team Ineos tarafından bugün (9 Temmuz) yapılan açıklamada, sezon sonunda Chris Froome ile sözleşmelerinin yenilenmeyeceği ve 10 yılın ardından, Froome’un takımdaki son senesi olduğu duyuruldu. Hemen akabinde ise Israel Start-Up Nation’dan gelen açıklamada Froome’un, ekibe katılacağı belirtildi. Uzun süredir İsrailli ekibin, Britanyalı bisikletçi ile anlaşmak konusunda istekli olduğu biliniyor, ancak Froome veya ekibinden ne olacağına dair net bir açıklama yapılmıyordu.

Bugün itibariyle sessizliğini bozan Team Ineos, birlikte geçen 10 yılın ardından Froome ile yollarını ayıracaklarını resmi olarak duyurdu. Brailsford, “Chris’in mevcut sözleşmesi aralık ayında sona eriyor, ancak şu an sözleşme yenilememe kararı aldık. Bu duyuruyu, spekülasyonlara son vermek ve takım olarak sezonun kalanına odaklanmak için planladığımızdan çok daha erken yapıyoruz” dedi ve alınan kararın, hem Froome hem de takım için en doğrusu olduğunu bildirdi.

Çok geçmeden bir açıklama da Israel Start-Up Nation’dan geldi. İsrailli ekip, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda 1 Ağustos’ta resmi olarak Froome ile sözleşme imzalayacaklarını belirtti. Ekip, sözleşme süresinin ne kadar olacağı konusunda bir açıklama yapmazken anlaşmanın, uzun vadeli olacağını ve 35 yaşındaki Britanyalı bisikletçinin, “kariyerinin sonuna kadar” bu ekipte kalacağını söyledi.

Takım yöneticisi Sylvan Adams, “Bu sadece Israel Start-Up Nation için değil, genel anlamda İsrail ve İsrail sporu, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımız ve elbette kişisel olarak benim için büyük bir gurur, tarihi bir an!” şeklinde konuştu.

“Chris, neslinin en iyi bisikletçilerinden ve Tour de France’ta ve diğer büyük turlarda ekibimize liderlik edecek. Chris’in daha fazla Tour ve büyük tur zaferi alması ve onun, tüm zamanların en iyi bisikletçisi olmaya devam etmesi için birlikte yeni bir tarih yazmayı umarak ciddi şekilde çalışacağız.”

Transfer haberi ile ilgili olarak Froome, “ISN ailesine katılmaktan dolayı gerçekten heyecan duyuyorum. Birlikte mücadele etmeyi ve meydan okumayı gerçekten dört gözle bekliyorum ve şimdiye kadar keyif aldığım başarılar için çabaya göstermeye devam ediyorum. ISN’nin bu spor üzerindeki etkisi hızla büyüyor ve onlarla birlikte olmak için sabırsızlanıyorum. Birlikte harika şeyler başaracağımızı şimdiden hissediyorum” dedi.

2020 yılı itibariyle Katusha-Alpecin takımının lisansını devralarak profesyonel kıta takımından WorldTour statüsüne yükselen İsrailli ekip, halihazırda kadrosunda büyük tur lideri Dan Martin, Alman sprinter André Greipel ve İngiliz zamana karşı uzmanı Alex Dowsett’i de barındırıyor. 2021 sezonunda daha fazla büyük tur galibiyeti hedefleyen Israel Start-Up Nation, kadrosunu bu hedef doğrultusunda güçlendirmek için Chris Froome’un en iyi seçenek olduğunu söylüyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!