Bizimle iletişime geçin

Haberler

FROOME, TEAM INEOS İLE SÖZLEŞMESİNİ YENİLEMEYECEK

Team Ineos tarafından bugün (9 Temmuz) yapılan açıklamada, sezon sonunda Chris Froome ile sözleşmelerinin yenilenmeyeceği ve 10 yılın ardından, Froome’un takımdaki son senesi olduğu duyuruldu. Dört kez Tour de France şampiyonu Chris Froome, Ineos ile son sezonunu geçirirken, yeni yılda hangi takımda olacağı ise henüz net olarak belirlenmiş değil.

Team Ineos takım yöneticisi Sir Dave Brailsford, ekibin resmi web sitesinde yayınladığı açıklamada, Froome’un takımın tek lideri olmak konusunda istekli olduğunu ancak ekip olarak bunu garanti edemeyecekleri için alınan kararın herkes için doğru olduğuna inandıklarını bildirdi.

Brailsford, “Chris’in mevcut sözleşmesi aralık ayında sona eriyor, ancak şu an sözleşme yenilememe kararı aldık. Bu duyuruyu, spekülasyonlara son vermek ve takım olarak sezonun kalanına odaklanmak için planladığımızdan çok daha erken yapıyoruz” diyerek şöyle devam etti:

“Chris, en başından beri bizimle. O büyük bir şampiyon ve yıllar içinde birlikte, unutulmaz pek çok anı paylaştık. Ancak şimdi alınan bu kararın, hem Chris hem de takım için doğru karar olduğuna inanıyorum. Bu spordaki başarıları göz önüne alındığında takımdaki tek lider olmayı istemesi – ki bu şu an, kendisine garanti edebileceğimiz bir şey değil- kesinlikle anlaşılabilir.

Ekip olarak bu noktada, takımın diğer üyelerine de haklı olarak istedikleri ve elde ettikleri liderlik fırsatlarını sunmalıyız. Şu an, ekip olarak sahip olduğumuz yetenekler konusunda çok heyecanlıyım ve tek odak noktamız önümüzdeki sezona hazırlanmak. Her birimiz, önümüzdeki ay itibariyle yeniden yarışmayı dört gözle bekliyoruz!”

Brailsford’un açıklamasının ardından 35 yaşındaki Britanyalı bisikletçi Froome’dan gelen yanıtsa şöyle oldu: “Takımla olağanüstü bir on yıl geçirdik ve birlikte çok şey başardık. Bunlar benim için her zaman değerli olacak. Kariyerimin, son aşamasına geçerken heyecan verici yeni zorlukları dört gözle bekliyor olacağım, ancak şu anda tek odak noktam, Ineos ekibiyle beşinci kez Fransa Turu’nu kazanmak!”

Ineos’un Fransa Turu’na üç liderle gideceğini açıklamasının ardından Froome’un, takımla sona eren sözleşmesini yenilememesi ve Egan Bernal’in ise takıma yardım etmek konusundaki olumsuz söylemleri akıllarda soru işaretleri yaratmıştı. Thomas ise konuyla ilgili sessizliğini korumaya devam ederken “Umuyorum yarışmaya başladığımızda diğer her şeyi unutabiliriz” yorumunda bulunmuştu.

Akabinde Israel Start-Up Nation’ın Froome ile ilgilendiğini açıkça belirtmesi üzerine sezonun geri kalanında Britanyalı bisikletçinin nasıl bir yol izleyeceğine dair spekülasyonlar da çoğalmıştı. Ancak son olarak, Team Ineos’tan gelen açıklama, akıllardaki soru işaretlerini biraz olsun ortadan kaldırdı. Froome’un, Ineos’un ardından hangi ekiple yola devam edeceği ise belirsizliğini koruyor.  

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!