Bizimle iletişime geçin

Haberler

KONYAALTI BELEDİYESİ BİSİKLET TAKIMI, YENİDEN ANTRENMANLARA BAŞLADI

Geçen yıl Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in talimatıyla kurulan ve aynı sene içinde de il şampiyonu olan Konyaaltı Belediyesi Bisiklet Takımı, pandeminin ardından yeniden yarışlar için hazırlıklara başladı. Başkan Semih Esen, Covid-19 salgınının yoğun olduğu dönemde dışarıda antrenmanlara ara veren bisiklet takımını, ilk idman gününde ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

Altyapının önemine dikkat çeken Başkan Esen, “Yarışlara hazırlık anlamında bisiklet takımımız çalışmalarına başladı. Sporcularımızı ziyaret ederek onlara başarı diledim. Onlar Konyaaltı’mızın modern yüzü. Dolayısıyla onları çok seviyoruz. Antalya’nın en güzel yerlerinden biri olan Konyaaltı ilçemizde dünya genelinde çok iyi dereceler yapmış sporcular yetiştirmek için gayret ediyoruz. Dereceli sporcuları buraya transfer etmek değil, altyapıdan yetişmiş sporcuları dünyaya transfer etmek istiyoruz” dedi.

Şu an için 16-17 yaş grubu 8 kişiden oluşan bisiklet takımının, kısa süre içinde bir çok başarıya imza attığını ifade eden Semih Esen, takım olarak elde edilen derecelerin yanı sıra sporcuların bireysel başarılar da elde ettiklerini ekledi.

Amaçları doğrultusunda bisiklet branşında yatırım yaptıklarını belirten Başkan Esen, “Gençlerimizin yatırımların karşılığını çok güzel vereceklerine inanıyoruz. Karşılık demek sadece madalya demek değildir. Yatırımın karşılığı sporun centilmence yapılması, dostluk bağlarının güçlendirilmesi ve en önemlisi de toplumda efendi, saygıdeğer ve sorumluluk sahibi bireyler olmak. Sporcularımızın hepsinde bu özellikleri tek tek görüyorum. Başarılar diliyor, onları yetiştiren ailelerine de teşekkür ediyorum. Bizi en güzel derecelerle onurlandıracaklarına inanıyorum” diye konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!