Bizimle iletişime geçin

Haberler

TREK, EN HAFİF MADONE’U PİYASAYA SÜRDÜ

alatin.com.tr

Trek’in aero yarış bisikleti Madone, ultra hafif OCLV 800 wünder karbonundan faydalanılarak yeniden geliştirildi. Resimlerden de anlaşılacağı üzere Trek, görünüşte çok az değişime gitti ancak, yeni Madone’un altında yatan malzeme teknolojisi ise tamamen yeniden geliştirildi.

Trek, daha önce Emonda SLR’de yaptığı karbon değişimini, Madone’a da uyguladı. Mevcut karbon kullanımını, son teknoloji OCLV 800 ile değiştiren Trek bunun, bugüne kadarki en hafif ve en yüksek performanslı karbon dizilimi olduğunu söylüyor.

Trek’in amiral gemisi OCLV 700’den yüzde 30 daha güçlü olan, ancak hiçbir sertlik kaybı yaşatmaksızın güç ve performans sağladığı belirtilen bu yeni karbon, Trek mühendislerinin, performansta belirgin değişimlerle yeni kadrolar tasarlamasına imkan tanıdı.

Peki gerçekte ne kadarlık bir hafiflikten söz ediyoruz? Trek, OCLV 800 karbondan yapılmış yeni Madone SLR kadronun, selefinden 80 gram daha hafif olduğunu ve şekillendirmede hiçbir değişiklik yapılmadığı için aero özelliklerini koruduğunu bildiriyor. Ek olarak yeni Madone’un, Bontrager’ın yeni Aeolus RSL 37 jant seti ile birlikte 450 grama kadar daha hafif olduğu da belirtiliyor.

Marka söz konusu yeniliği, tamamen yeni bir Madone yerine mevcut aero platforma uygulanan bir güncelleme olarak değerlendiriyor. Bunun için yeni Madone, kadro yapısı olarak mevcut modellerle aynı silueti paylaşıyor.

Madone’daki bir diğer değişiklik, T47 alt braket standardına toptan geçiş yapılması oldu. T47 kesinlikle yeni bir kavram değil. Başlangıçta 2015 yılında tasarlanan teknoloji, 2019’da Trek’te de kullanılmaya başlandı. Bununla birlikte, Trek standardı olduğu gibi kabul etmek yerine, Trek’in fabrika araçlarının yivli kenarlarına daha iyi uyum sağlaması için kabuk genişliğinin 1 mm arttırılmasını öngören küçük bir değişiklik uyguladı.

Trek, hali hazırda satışa sunduğu modellerin yanı sıra Project One uygulamasında da istenilen renk ve tasarıma uygun modeller sunuyor olacak. Trek’in yeni Madone’una ve diğer tüm bisikletlerine, bayilerden ve web sitesinden ulaşmak mümkün.

Trek Madone SLR 9 Disk eTap £ 11,950

Trek Madone SLR 9 Disk 11.350 £

Trek Madone SLR 7 Disk eTap £ 8,200

Trek Madone SLR 7 Disk 7.500 £

Trek Madone SLR 6 Disk 6.250 £

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!