Bizimle iletişime geçin

Haberler

VAN DER POEL, VAKALARIN ARTMASI SEBEBİYLE SEZONUN İLK YARIŞINDAN ÇEKİLDİ

Mathieu van der Poel ve ekibi Alpecin-Fenix, Romanya’da gerçekleşmesi planlanan Sibiu Turu’ndan, bölgedeki vakaların ani artışı nedeniyle çekilme kararı aldı. Dört günlük yarışa ev sahipliği yapan Romanya, yeni haftada rekor bir artış kaydetti. 

16 Temmuz Perşembe günü, ülkede 24 saat içinde 777 yeni vaka kaydedildi. Öte yandan UCI takviminde yer alan ve 2.1 kategorisinde gerçekleştirilecek olan Sibiu Turu da ülkede artan vakalar sebebiyle belirsizleşti.

Van der Poel ve ekibi ise sağlık kaygıları nedeniyle yarıştan çekildiğini duyuran ilk takım oldu. Alpecin-Fenix tarafından yapılan açıklamada; “Tıbbi personelimiz ve yerel organizasyon komitemizle birlikte durumu yakından izledik. Ve ne yazık ki, Romanya’ya seyahat etmenin doğru bir seçenek olmadığı sonucuna vardık.

Sporcularımızın ve tüm takım personelimizin sağlığı ile halk sağlığı her şeyden önce birincil öneme sahiptir. Herhangi bir riski ortadan kaldırmak için tüm tavsiyelere kesinlikle uymak istiyoruz. Bu konuda, yerel organizasyon komitesine son birkaç hafta içindeki anlayışları ve iş birlikleri için teşekkür ederiz” denildi.

Organizasyon komitesinden ise mevcut duruma rağmen, 23 Temmuz’da başlaması beklenen yarışın planlandığı şekilde devam ettirileceği açıklaması geldi. “Romanya’da yeni Covid-19 vakalarının artmasına rağmen yarış, planlandığı şekilde gerçekleşecek. Romanya Hükümeti’nin uyarınca UCI tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde dört günlük yarış, mümkün olan en güvenli şekilde tüm önlemler alınarak gerçekleştirilecek.”

Organizatörlerin bu kararı ile ilgili olarak Van der Poel ise, “Bu talihsiz ama anlaşılabilir bir karar. Strade Bianche öncesinde ekstra yarış ritmi elde etmek için programımıza Sibiu Turu’nu ekledik. Kesinlikle yarışmayı dört gözle bekliyorum” diyerek, Sibiu Turu’nu es geçeceklerini yineledi. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!