Bizimle iletişime geçin

Haberler

INEOS TEKNİK DİREKTÖRÜ, FROOME’UN FRANSA TURU’NU KAZANACAĞINDAN ŞÜPHELİ

Geçtiğimiz günlerde yeni sezonda Israel Start-Up Nation’a geçeceği açıklanan Chris Froome ile ilgili olarak konuşan Team Ineos teknik direktörü, Britanyalı bisikletçinin Fransa Turu’nu kazanma şansıyla ilgili şüphelerini paylaştı. Geçen yıl Criterium du Dauphine esnasında geçirdiği kaza sonucu sezonu kapatan ve bir yıl aranın ardından beşinci kez sarı mayoyu kazanmak için Fransa Turu’nda yarışmaya hazırlanan Froome, Britanyalı WorldTour ekibinden ayrılmadan önce sezonu galibiyetle kapatmayı hedefliyor.

Ancak Froome, tamamen formda olduğunu ve yarışmaya hazır olduğunu söylese de Ineos’un teknik ve ticari operasyon sorumlusu Carsten Jeppesen’in konuyla ilgili farklı endişeleri mevcut. Danimarkalı yayıncı TV 2 Sport’a konuşan Jeppesen, “Chris elbette harika bir atlet ve inanılmaz derecede kendini adamış bir sporcu. Ancak özellikle koronavirüs krizi sırasında o kadar da iyi antrenman yapabildiğine inanmıyorum. Dolayısıyla kazanabilmesi için gereken form seviyesine yüzde yüz ulaştığından da emin değilim” şeklinde konuştu.

Froome ise pandemi nedeniyle Fransa Turu’nun ertelenmesinin, kendisine Tour’a hazırlanmak için ekstra zaman sağladığını, böylece sarı mayoyu kazanmak için daha fazla antrenman yapabilme şansı elde edebildiğini savunuyor.

Öte yandan takımdaki liderlik pozisyonunu Tour’un son şampiyonu Egan Bernal ve Geraint Thomas ile paylaşacak olan Froome, on yılın ardından sezon sonunda Ineos’tan ayrılacak. Liderliğin paylaşılması ile ilgili olarak da konuşan Jeppesen, “Froome’un galibiyetlerinden sonra çok şey değişti. Takım olarak hem Geraint hem de Egan ile Tour’u kazandık ve açıkçası Froome yaşlandı; ayrıca geçen yıl çok ciddi bir kaza geçirdi.

Sonuçta Chris’le çok uzun yıllar çalıştık ve onu iyi tanıyoruz. Onun hakkında söyleyebileceğim bir şey varsa o da onun gerçek bir profesyonel olduğudur. O yüzden gerçekten her birinin birbirlerine saygı duyduklarını, bunun bir sorun olmayacağını düşünüyorum” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!