Bizimle iletişime geçin

Haberler

KOLOMBİYALI BİSİKLETÇİLER, MADRİD’E ULAŞTI

Kolombiyalı bisikletçiler ve antrenörleri, on saatlik uçuşun ardından pazar gecesi İspanya’nın Madrid kentine ulaştı. Mayıs ayında vakaların artış göstermesi nedeniyle Kolombiya, seyahat kısıtlamalarının 31 Ağustos’a kadar uzatıldığını duyurmuştu.

Ülkenin Ulaştırma Bakanı Angela María Orozco kararı, sağlık nedeniyle ortaya çıkabilecek acil durumlar için verdiklerini belirtmiş ve “31 Ağustos’tan önce hava sahasını yeniden açmayı düşünmüyoruz. Bunu yaptığımızda uluslararası hava trafiği yeniden başlayacak ve bu süreçte, vatandaşlarımızı korumaya odaklanmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuşurken, Kolombiya Bisiklet Federasyonu ise sezon yeniden başladığında, temmuz ve ağustos aylarında yarışacak tüm bisikletçileri Avrupa’ya götürecek özel bir uçuş için gerekli evrakları hazırladıklarını söylemişti.

Bunun üzerine yaklaşan Fransa Turu için yapılan özel düzenlemeler sonucu başkent Bogota’dan bir uçuş ayarlandı ve Covid-19 testlerinin ardından 185 sporcu ve antrenörleri, sıkı hijyen protokolleriyle Madrid’e uçtu.

Yolcular, El Dorado Luis Carlos Galan Sarmiento Uluslararası Havaalanı’nda birden fazla kez kontrole tabii tutulurken uçuş süresince ve sonrasında sürekli maske taktılar. Bir diğer önemli detaysa Kolombiyalı bisikletçilerin, iki haftalık karantina sürecine tabii tutulmayacağı.

Avrupa genelinde normalleşme süreciyle birlikte önlemlerin hafifletilmesi sebebiyle bisikletçiler, 14 gün karantina süreci olmaksızın direkt olarak antrenmanlarına başlayabilecekler. Ancak takımlar için ‘bubble’ adı verilen gruplar oluşturulacak ve her gruptaki sporcu ve antrenörler, yalnızca grup dahilinde, kendi içlerinde temas halinde olacak.

Kolombiya’dan Madrid’e uçan yolcular arasında Egan Bernal, Nairo Quintana, Angel Lopez, Rigoberto Uran, EF Pro Cycling’den Sergio Higuita ve Esteban Chaves yer aldı. Ayrıca BMX Olimpiyat Şampiyonu Mariana Pajón Londoño ile futbol, tenis ve judo sporcuları da Kolombiyalı bisikletçilerle yola çıkanlar arasındaydı.

Bernal, Quintana, Uran, Higuita ve Chaves, 29 Ağustos – 20 Eylül tarihlerinde Fransa Turu’nda mücadele etmeye hazırlanıyor. Öncesinde ise WorldTour takviminin ilk yarışı Strade Bianche olacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!