Bizimle iletişime geçin

Uncategorized

SEZON AÇILIŞI, 30 AĞUSTOS’A ERTELENDİ

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bugün yapılan yeni açıklamada, koronavirüs önlemleri doğrultusunda sezon açılış yarışlarının, 30 Ağustos 2020 tarihine dek ertelendiği duyuruldu. Yeni yarış takviminin ilerleyen günlerde paylaşılacağını aktaran federasyon yetkilileri, söz konusu kararın, yaşanan vaka artışları göz önüne alınarak Sağlık Kurulu’nun görüşleri doğrultusunda alındığı bildirildi.

Pandemi nedeniyle mart ayından bu yana federasyonun, 2020 sezonu için hazırlanan resmi faaliyet programında yer alan dağ ve yol kategorilerinde elliden fazla müsabaka ertelenir veya iptal edilirken henüz revize edilmiş yeni yarış takvimi ise paylaşılmadı.

UCI ise açıkladığı yeni takvim kapsamında ulusal şampiyonların 20-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşeceğini belirtirken, bu tarihlerin ulusal federasyonların, ağustos ayı içerisinde kendi etkinliklerini düzenleme olanağına sahip olma durumlarına göre yeniden belirlenebileceğini de ekledi.

Açıklamada, ülkelerdeki vaka sayısına ve salgının durumuna bağlı olarak ulusal şampiyonların, UCI’ın belirlediğinin haricinde farklı tarihlerde yapılmasının mümkün olduğu da vurgulandı. Açıklamanın ardından benzer şekilde vaka artışı sebebiyle bir erteleme de ABD’den geldi.

ABD’de geçtiğimiz haftalarda, koronavirüsün yayılımını kontrol altına alma çabaları kapsamında ulusal şampiyonalar iptal edildi. Vaka sayılarındaki ani artışın ardından yeni önlemler alan ülkede, bisiklet de dahil olmak üzere daha pek çok branşta müsabakalar da askıya alındı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

S&C JAI HINDLEY

Editoryal

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Haberler

Çin’in Bisiklet Mezarlıkları Görüntülendi

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!