Bizimle iletişime geçin

Haberler

ALBERTO CONTADOR, EVDE KAZA GEÇİRDİ

Geçtiğimiz hafta kırdığı everesting rekoru ile gündeme gelen emekli büyük tur yıldızı Alberto Contador, bu kez evinde geçirdiği kaza ile gündemde. Everesting rekoru ile profesyonel pelotona veda etmiş olsa dahi halen formunun zirvesinde olduğunu gösteren 37 yaşındaki İspanyol yıldız, kaza sonrası hayatında ilk kez kaburgasını kırdığını söyledi.

21 Temmuz Salı günü meydana gelen kazanın ardından evinde dinlenen Contador, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bir süreliğine son antrenmanım. Hayatımda ilk kez kaburgam kırıldı. Daha önce 50 km/s’den daha hızlı giderken düşüp asfaltı öptüğüm zamanlar oldu; ancak o zamanlarda dahi asla böyle bir şey yaşamadım. Şimdi ise evde düştüm ve kaburgam kırıldı!” dedi.

Olayın şokunu takipçileriyle de paylaşan Contador, kazanın nasıl gerçekleştiğini ise açıklamadı. 2017 yılında emekliliğini ilan eden İspanyol bisikletçi, o günden bu yana bisikleti ise hayatından bir an olsun çıkarmadı.

37 yaşındaki İspanyol bisikletçi, henüz birkaç hafta önce 8848 metre irtifaya 7 saat 27 dakika 20 saniyede ulaşarak yeni everesting rekorunun sahibi oldu. Contador, İspanya’nın orta kesimi ve Madrid’in kuzeyinde yer alan yüzde 13’lük ortalama eğime sahip Silla del Rey tırmanışında rekor denemesini gerçekleştirdi.

Daha önce rekoru elinde bulunduranlara göre daha kısa bir tırmanış seçen Contador, 8848 metreye ulaşmak için 78 tur atmak zorunda kaldı.

Rekorun bir önceki sahibi Education First ekibinin 28 yaşındaki Avustralyalı bisikletçisi Lachlan Morton ise 169.48 km süren yolculuğu sonunda 8848 m rakıma, 7 saat 32 dakika 54 saniyede ulaşmış, Rist Kanyonu’nda 42 tur atarak gerçekleştirdiği sürüşü 22.4 km/s ortalama hızla tamamlamıştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!