Bizimle iletişime geçin

Haberler

GOOGLE MAPS’TEN BİSİKLET İÇİN YOL TARİFİ GÜNCELLEMESİ

Google Maps / Google Haritalar uygulaması, dün (21 Temmuz) itibariyle yayınladığı yeni güncelleme ile sadece araç, toplu taşıma ve yürüme için değil bisiklet için de yol tarifi yapabiliyor olacak. Şu an için sadece 10 şehri kapsaması planlanan güncelleme, New York’ta Citi Bike, Londra’da ise Santander Cycles gibi yerleşik bisiklet paylaşım sistemleri ile entegre çalışıyor olacak.

Önümüzdeki günlerde daha fazla şehre yayılması beklenen güncellemenin aktif olduğu şehirlerse Şikago, New York, San Fransisco, Washington, Londra, Meksika, Montreal, Rio De Janeiro, São Paulo ve Taipei.

Google, söz konusu güncellemenin sebebini, şubat ayından bu yana harita uygulaması üzerinden yapılan bisiklet için yol tarifi aramalarındaki artışla açıklıyor. Pandemi süreciyle birlikte söz konusu artışın %69’u bulduğu, geçtiğimiz ay ise rekor sayıda talebin geldiği belirtilirken güncellemenin temel amacı, çevre dostu ve sosyal mesafenin korunduğu bir ulaşım modu olarak bisikletli ulaşımın teşvik edilmesi şeklinde açıklanıyor.

Geçtiğimiz aylarda yeni bir güncelleme ile bisiklet istasyonlarının yerini ve bu istasyonlarda kaç bisiklet kaldığının bilgisini de sunmaya başlayan Google, bunun yanı sıra paylaşım sistemlerinin mevcut rotalarını kullanarak gitmek istediğiniz yere sizi bisikletle en hızlı ulaştıracak yol tarifini de sunacak. Bu özelliğin yakın zamanda ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!