Bizimle iletişime geçin

Haberler

GİTTİGİDİYOR’DA BİSİKLET SATIŞLARI 4 KAT ARTTI

Dünya genelinde etkileri devam eden pandemi süreci, insanların yaşam, ulaşım ve tüketim alışkanlıklarını büyük ölçüde değiştirdi. Sosyal mesafe kavramıyla birlikte bireysel ulaşım modlarına olan ilgi artarken toplu taşıma kullanmak istemeyenlerin ulaşım tercihi ise bisiklet ve scooter gibi araçlardan yana oldu.

Öyle ki Google tarafından sağlanan verilere göre, geride bıraktığımız üç aylık süreçte tüm dünyada internet üzerinden alışveriş maksadı ile yapılan bisiklet aramaları son 5 yılın zirvesini gördü.

Dünya genelindeki bu artış, Türkiye’de de etkili oldu. Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, bisiklete talebin ciddi oranda arttığını belirterek “Türkiye’de ve diğer ülkelerde bisiklet satışları patlamış durumda. Hem yedek parça tedarikçilerinin hem de bisiklet üreticilerinin yoğun talep karşısında zorlandıklarına şahit oluyoruz” ifadesini kullandı.

Çevrim içi alışveriş platformu Trendyol, geçtiğimiz ay yayınladığı verilerde, 20 Mayıs ile 3 Haziran’ı kapsayan 15 günlük dönemde geçen yıla göre satış oranlarının en çok arttığı ürünler güneş ürünlerin, valiz ve bavul, çadır, bisiklet, scooter ve kaykay olduğunu belirtirken; bisiklet satışlarının, sadece bu 15 günlük dönemde yüzde 58, scooterların satışının ise yüzde 50 arttığını ifade etti.

Konuyla ilgili bir paylaşım da bir diğer çevrim içi alışveriş sitesi GittiGidiyor’dan geldi. GittiGidiyor’un temmuz ayı verilerine göre bisiklet satışları, geçen yılın aynı dönemine oranla yaklaşık 4 kat arttı. Yetişkinler için olan scooter satışları ise yine geçen yılın temmuz ayına göre yaklaşık 21 kat artış gösterdi. Bisikletlerin, ortalama bin 400 liradan satıldığı belirtilirken, yetişkin scooterlarının ise ortalama 3 bin 600 liradan alıcı bulduğu söylendi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!