Bizimle iletişime geçin

Haberler

SIBIU TURU, BORA-HANSGROHE’NİN GALİBİYETİ İLE SONLANDI

Romanya’da artan vakalar sebebiyle yapılması belirsiz olan Sibiu Turu, alınan önlemlerle 23 Temmuz’da start aldı. Son gün önce bireysel zamana karşı, ardından yol yarışı ile tamamlanan tur, genel klasmanda Gregor Mühlberger’in galibiyeti ile sonuçlandı.

Sonun günün ilk müsabakası bireysel zamana karşıyı birinci sırada tamamlayan Mühlberger, ikinci sırayı alan Israel Start-Up Nation ekibindeki Matteo Badilatti’nin 1 dakika 2 saniye önünde finiş çizgisine ulaştı. Mücadelede üçüncü sırayı ise Mühlberger’in takım arkadaşı Patrick Konrad aldı.

12.5 kilometrelik bireysel zamana karşı etabının hemen akabinde gerçekleşen 109 kilometrelik yol yarışında ise podyumun en üst basamağına yine bir Bora-Hansgroheli yerleşti. 26 yaşındaki Alman sprinter Pascal Ackermann, yarışı birinci sırada tamamlarken ikinci sırayı, takım arkadaşı Michael Schwarzmann, üçüncü sırayı ise Nippo Delko One Provence’den Michael-Eduard Grosu aldı.

3 gün süren turun ardından genel klasmanda ise ilk sırayı Gregor Mühlberger, ikinci sırayı 1 dakika 1 saniye farkla Patrick Konrad, üçüncü sırayı Israel Start-Up Nation ekibindeki Matteo Badilatti aldı. Takım klasmanında kıta takımı Elkov – Kasper ilk sıraya yerleşirken, İtalyan ekip Vini Zabu – KTM iki, Nippo Delko One Provence üçüncü oldu.

Genel klasman lideri Mühlberger, galibiyetinin ardından; “Bizim için büyük başarılar elde ettiğimiz güzel bir haftaydı” şeklinde konuştu.

“Karantina döneminin ardından bacaklarımın hala formda durumda olduğunu gördüğüm için gerçekten çok mutluyum. Özellikle bireysel zamana karşıda kendimi çok iyi hissettim. Önümüzdeki haftalar için takım olarak iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Haziran ayındaki kampımızda takımca birlikte antrenman yapmaya çok erken başladık ve bu gerçekten işe yaradı.”

Sibiu Tour 2020 – Genel Klasman Sonuçları

1Gregor Mühlberger (Bora-hansgrohe)11:36:44
2Patrick Konrad (Bora-hansgrohe)+01’01”
3Matteo Badilatti (Israel Start-Up Nation)+01’52”
4Rémy Rochas (Nippo Delko Provence)+02’47”
5Piotr Broznya (Voster ATS Team)+05’22”
6Luca Wackermann (Vini Zabu’ KTM)+05’54”
7Adne Van Engelen (Bike Aid)+07’41”
8Davide Rebellin (Meridiana Kamen)+07’47”
9Marco Tizza (Amore e Vita-Prodir)+07’59”
10Filippo Fiorelli (Bardiani CSF Faizane’)+08’04”
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!