Bizimle iletişime geçin

Haberler

BURGOS TURU BAŞLIYOR

Mart ayından bu yana yaklaşık beş aylık bir aranın ardından 14 WorldTour takımının mücadele edeceği Burgos Turu, bugün start alıyor. İspanya’da 5 gün boyunca devam edecek olan turda, dünya şampiyonu Danimarkalı bisikletçi Mads Pedersen de gökkuşağı formasıyla ilk kez yarışacak.

42. edisyonunu izlemeye hazırlandığımız turun start listesinde 14’ü WorldTour, 22 takımdan 152 bisikletçi bulunuyor. Öne çıkan isimler arasında ise İtalya Turu’nun son şampiyonu Ekvadorlu Richard Carapaz; eski dünya şampiyonu İspanyol Alejandro Valverde; Burgos Turu’nun 2017 galibi İspanyol Mikel Landa, Türkiye Turu’nda 9 etap zaferi bulunan Sam Bennet ile Fabio Aru, Fernando Gaviria, Simon Yates yer alıyor.

Bugün 157 km’lik etapla start alan Burgos Turu, Mehmet Sevinç’in anlatımı ve Cyclist Türkiye yayın kurulu üyesi Prof. Dr. İrfan Türetgen’in yorumlarıyla 28 Temmuz – 1 Ağustos tarihlerinde, 16:00-18:00 saatleri arasında TRT Spor 2’de yayınlanıyor olacak.

Start Listesi

Team Ineos

CARAPAZ Richard (Ekv)
DUNBAR Eddie (Irl)
GANNA Filippo (Ita)
HENAO Sebastián (Col)
KNEES Christian (Alm)
RODRIGUEZ Carlos (İsp)
SOSA Iván (Col)

Astana

ARANBURU Alex (İsp)
BIZHIGITOV Zhandos (Kaz)
CONTRERAS Rodrigo (Col)
FOMINYKH Daniil (Ast)
NATAROV Yuriy (Kaz)
RODRÍGUEZ Óscar (İsp)
STALNOV Nikita (Kaz)

Bahrain-McLaren

LANDA Mikel (İsp)
BILBAO Pello (İsp)
CARUSO Damiano (Ita)
CAPECCHI Eros (Ita)
CAVENDISH Mark (İng)
HALLER Marco (Avt)
HAUSSLER Heinrich (Avs)

CCC

BEVIN Patrick (NZl)
DE LA PARTE Víctor (İsp)
GRADEK Kamil (Pol)
MAŁECKI Kamil (Pol)
SAJNOK Szymon (Pol)
TRENTIN Matteo (Ita)
VALTER Attila (Mac)

Deceuninck – Quick-Step

EVENEPOEL Remco (Bel)
ALMEIDA João (Por)
ARCHBOLD Shane (NZl)
BAGIOLI Andrea (Ita)
BENNETT Sam (Irl)
LAMPAERT Yves (Bel)
MØRKØV Michael (Dan)

Groupama-FDJ

DÉMARE Arnaud (Fra)
GAUDU David (Fra)
GUARNIERI Jacopo (Ita)
KONOVALOVAS Ignatas (Lit)
SCOTSON Miles (Avs)
SEIGLE Romain (Fra)
SINKELDAM Ramon (Hol)

Jumbo-Visma

BENNETT Geroge (NZl)
EENKHOORN Pascal (Hol)
FISHER-BLACK Finn (NZl)
HOFSTEDE Lennard (Hol)
KUSS Sepp (ABD)
LEEMREIZE Gijs (Hol)
ROOSEN Timo (Hol)

Mitchelton-Scott

YATES Simon (İng)
CHAVES Esteban (Col)
EDMONDSON Alex (Avs)
HAIG Jack (Avs)
HAMILTON Lucas (Avs)
JUUL-JENSEN Christopher (Dan)
NIEVE Mikel (İsp)

Movistar

VALVERDE Alejandro (İsp)
ERVITI Imanol (İsp)
MAS Enric (İsp)
MAS Lluís (İsp)
PEDRERO Antonio (İsp)
SOLER Marc (İsp)
VERONA Carlos (İsp)

NTT

NIZZOLO Giacomo (Ita)
DLAMINI Nic (RSA)
DYBALL Benjamin (Avs)
MEINTJES Louis (RSA)
O’CONNOR Ben (Avs)
WALSCHEID Max (Alm)
WYSS Danilo (Sui)

Trek-Segafredo

PEDERSEN Mads (Dan)
KAMP Alexander (Dan)
LIEPINŠ Emīls (Lat)
LÓPEZ Juan Pedro (İsp)
MOSCHETTI Matteo (Ita)
STUYVEN Jasper (Bel)
THEUNS Edward (Bel)

UAE Team Emirates

ARU Fabio (Ita)
ARDILA Andrés Camilo (Col)
DE LA CRUZ David (İsp)
GAVIRIA Fernando (Col)
MOLANO Juan Sebastián (Col)
MUÑOZ Cristian Camilo (Col)
RICHEZE Max (Arg)

Bora-Hansgrohe

MAJKA Rafal (Pol)
GROßSCHARTNER Felix (Avt)
KÄMNA Lennard (Alm)
MCCARTHY Jay (Avs)
PÖSTLBERGER Lukas (Avt)

Israel Start-Up Nation

NAVARRO Daniel (İsp)
CIMOLAI Davide (Ita)
DOWSETT Alex (İng)
HERMANS Ben (Bel)
SUTHERLAND Rory (Avs)

Gazprom-RusVelo

CHERNETSKI Sergei (Rus)
CANOLA Marco (Ita)
CHERSAKOV Nikolay (Rus)
CIMA Damiano (Ita)
ROVNY Ivan (Rus)
RYBALKIN Aleksey (Rus)

Caja Rural – Seguros RGA

LASTRA Jonathan (İsp)
ABERASTURI Jon (İsp)
IRISARRI Jon (İsp)
NICOLAU Joel (İsp)
OSORIO Alejandro (Col)
RODRÍGUEZ Cristián (İsp)
SERRANO Gonzalo (İsp)

NIPPO DELKO One Provence

DÍAZ José Manuel (İsp)
FERNÁNDEZ Delio (İsp)
FINETTO Mauro (Ita)
GHIRMAY HAILU Binam (Eri)
NAKANE Hideto (Jap)

Burgos-BH

MADRAZO Ángel (İsp)
BOL Jetse (Hol)
FUENTES Ángel (İsp)
SMIT Willie (RSA)

Bingoal – Wallonnie Bruxelles

VANENDERT Jelle (Bel)
HUYS Laurens (Bel)
LIETAER Eliot (Bel)
LIVYNS Arjen (Bel
PLANCKAERT Baptiste (Bel)
ROBEET Ludovic (Bel)
TAMINIAUX Lionel (Bel)

Kometa Xstra Cycling Team

DINA Márton (Mac)
FANCELLU Alessandro (Ita)
GARCÍA José Antonio (İsp)
PUPPIO Antonio (Ita)
ROPERO Alejandro (İsp)
SEVILLA Diego Pablo (İsp)
VERZA Riccardo (Ita)

Euskaltel-Euskadi

LOBATO Juan José (İsp)
BIZKARRA Mikel (İsp)
FERNÁNDEZ Rubén (İsp)
IRIZAR Julen (İsp)

Equipo Kern Pharma

MENDEZ Daniel Alejandro (Col)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

SIBIU TURU, BORA-HANSGROHE’NİN GALİBİYETİ İLE SONLANDI

Haberler

HEP BİRLİKTEYİZ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!