Bizimle iletişime geçin

Haberler

KONYA’YA ‘BİSİKLET TRAMVAYI’ GELİYOR

Tramvay ve diğer toplu ulaşım duraklarında bisiklet durakları inşa edeceklerini belirten ve Konya’da yapılması planlanan, sadece bisikletlilerin kullanacağı tramvayın müjdesini de veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Twitter hesabından ‘Yükleniyor’ şeklindeki tweetiyle yeni ‘bisiklet tramvaylarının’ müjdesini verdi.

Dış yüzeyi boyanan ve bunun yanı sıra iç düzenlemesi de bisikletli yolculuğa uygun olarak düzenlenen tramvaya dair detaylar henüz açıklanmasa da ilk görseller, bisikletseverlerle paylaşıldı. 

Geçen ay bisiklet master planını da açıklayan Başkan Altay, “Eski tramvaylarımızı Konya’ya tekrar kazandırmak istiyoruz. Bunlardan birisini kafe yapacağımızı daha önce duyurmuştum. Şimdi iki tramvayımızla ilgili bir çalışma yürütüyoruz. Belli saatlerde sadece bisikletlilerin kullanacağı bir tramvay haline getirmek istiyoruz. 

İnsanlar gidecekleri yere bisikletlerini götürebilsinler diye bir planlama yapıyoruz. Türkiye’nin ilklerinden biri de paylaşımlı bisikletlerimiz. Biliyorsunuz 40 istasyonda 500 paylaşımlı bisikletimiz vardı. Bugün itibarıyla 65 istasyonumuz tamamlandı. Umuyoruz, hafta sonuna kadar 75’e çıkarmayı planlıyoruz. Paylaşımlı bisiklet sayımız da bu şekilde 500’den 1000’e çıkmış olacak.” diye konuşmuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!