Bizimle iletişime geçin

Haberler

ALEX DOWSETT, COVID-19 TEDBİRLERİ SEBEBİYLE YARIŞTAN ÇEKİLDİ

Vuelta a Burgos, İspanya’da devam eden vaka artışlarına rağmen dün Burgos’taki açılış etabıyla start aldı. Yarış başlamadan önce Burgos’a ulaşan tüm ekipler, yarış başlamadan önce PCR testine tabii tutuldu. Test yapılan ekiplerden Israel Start-Up Nation’da ise 23 yaşındaki İsralli bisikletçi Omer Goldstein’in testinin pozitif çıkması üzerine ekibin tamamına yeniden test uygulandı.

Pazartesi günü uygulanan Covid-19 testi pozitif sonuçlanan Goldstein, hemen yarıştan çekildi. Ancak Burgos’a yapılan seyahat öncesi Goldstein ile temas halinde bulunan takım arkadaşı 22 yaşındaki Itamar Einhorn da testi sonuçlanana kadar otel odasında karantinaya alındı. Bu süreçte Einhorn ile temas halinde bulunduğu belirtilen Britanyalı bisikletçi Alex Dowsett de karantinaya alındı.

Yapılan taramalar sonucunda hem Einhorn hem de Dowsett’in testlerinin negatif çıktığı belirtildi. Ancak takım ve yarış organizatörleri, tedbir amaçlı Einhorn ve Dowsett’in, yarıştan çekilmesine karar verdi.

Takım tarafından yayınlanan basın açıklamasında; “Vuelta a Burgos komisyonunun incelemesinin ardından Burgos’taki Covid-19 tedbirleri gereği Israel Start-Up Nation’a uygulanan tüm PCR testlerinin negatif sonuçlandığı doğrulanmıştır” bilgisi paylaşıldı.

“Bu testler, PCR testi pozitif sonuçlanan bir sporcumuzun, start almamış olsa dahi öncesinde başka sporcularımızla temasta bulunması nedeniyle ortaya çıkan şüphe sebebiyle uygulanmıştır.”

Alınan tedbirler doğrultusunda Alex Dowsett olmadan start alan Burgos Turu’nun ilk gününde ise galibiyet, Bora-Hansgrohe’den Felix Großschartner’in oldu. Kartepe etabındaki zaferiyle 2019 Türkiye Turu’nu genel klasman galibi olarak tamamlayan Großschartner, karantina süreciyle verilen aranın ardından 14 WorldTour takımının start aldığı sezonun ilk büyük yarışına da galibiyetle başladı.

Großschartner’in ardından 157 kilometrelik ilk etabın sonunda Deceuninck-QuickStep’ten 21 yaşındaki Portekizli bisikletçi Joao Almeida ikinci olurken, Alejandro Valverde üçüncü sırayı aldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!