Bizimle iletişime geçin

Haberler

SPECIALIZED, YENİ TARMAC SL 7’Yİ GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

“Her şeye hükmetmek için tek bir bisiklet!”

aktifpedal.com

“Venge ne kadar hızlı olursa olsun ve SL 6, dağlarda ne kadar iyi iş çıkarırsa çıkarsın, birini seçmek isteyen bisikletçinin, diğerinden feragat etmek durumunda kaldığını biliyorduk. Artık bu ikileme bir son vermek istedik ve tüm bunlara yanıt olarak, yeni SL 7’yi yarattık!”

Bu sözler sürüş amacı, yol yapısı ne olursa olsun her koşulda en iyisini sunmak ve “her şeye hükmeden tek bir bisiklet” yaratma amacıyla yola çıktıklarını anlatan Specialized Ürün Müdürü Cameron Piper’a ait. Daha önce internete ‘sızan’ görüntüleri ile yeni Tarmac SL 7’nin pek çok kez spekülatif lansmanını yapan ABD menşeili marka Specialized yeni bisikletin, çok daha sert, rijit ve her zamankinden daha hızlı olduğunu ve mükemmel yol tutuşu vadettiğini belirtiyor.

Spealized’in en üst seviye ‘FACT12R’ karbonuna sahip yeni SL7’sinin kadro ağırlığı 800 gram iken SL 6’da bu ağırlık, 733 gram olarak ölçülüyor. SL6’dan daha ağır olan SL7, 960 gramlık Venge’e göre ise çok daha hafif.

Specialized, bütün olarak totalde 6.8 kg ile – 56 beden kadroda Dura-Ace Di2 grupset ile 6.7 kg, SRAM Red AXS ile 6.73 kg- yeni SL 7’nin pelotonun en hızlısı olduğunu ve Tarmac SL6’ya göre, 50 km/s hızda 40 km’de 45 saniye daha hızlı olduğunu söylüyor. Venge ile kıyaslandığındaysa 40 km’lik düz bir etapta, Venge hala yeni SL 7’ye göre 9 saniye daha hızlı.

Yeni Tarmac SL7’yi özel kılan, bir önceki modeli Tarmac SL 6 kadar hafif ve rijit ve bir Venge kadar aerodinamik olmasıdır. Amerika merkezli bisiklet üreticisi, iki bisikletin ayrı ayrı sağladığı ayrıcalıklardan taviz vermeden, hız, hafiflik, performans ve konforu bir araya getiriyor. Bu noktada her modelden parçalar taşıyan SL 7, iki modelin bir birleşim kümesi olarak ağırlık, sertlik ve aerodinamizm arasında mükemmel bir denge kuruyor.

Marka, yeni SL7 ile hedeflediği, aero bir bisiklet kadar hızlı ve bir tırmanış bisikleti kadar hafif olması konusundaki başarısından o kadar emin ki, bundan böyle tüm profesyonel ekiplerinin sadece bununla yarışacağını da belirtiyor.

“Bu, hızın yeni şekli” diyor Ürün Müdürü Piper. “Yeni tasarım, dış görünümünde aero izler taşıyor – özellikle alın borusu ve bıçak gibi keskin şekilde uzanan maşa- ancak bunlar, hafiflikten ve sürüş kalitesinden ödün verilmesine yol açmıyor.”

Yeni Tarmac’ın aero özelliklerinin öne çıktığı bir diğer bölümse kokpit. SL 7, Venge’de bulunan Aerofly II gidon ile gelirken, gidona entegre yol bilgisayarı bölümü ile dikkat çekiyor. Ayrıca gidon kısmında hiçbir kablo geçişinin olmaması, temiz ve ayırt edici bir görünüm sunuyor.

Markanın yeni SL 7 ile savunduğu bir başka argüman ise kadın ve erkek için farklı kadro tasarımlarına ihtiyaç olmadığı. Bir modeli, erkek veya kadın olarak ayırmanın modası geçmiş ve ‘keyfi’ bir ayrım olduğunu belirten marka, cinsiyetin, model tasarımında fark yaratacak veriler sağlamadığı ve tasarım esnasında, cinsiyetin ötesine geçmek gerektiğini düşünüyor.

Sonuçta Tarmac SL 7, ayrı ayrı tasarımlar olarak değil; hem kadın hem de erkek kullanıcıların ihtiyaçlarına hitaben tek bir tasarım olarak piyasaya sürülüyor.

Specialized, dünyanın en iyi bisikletçileriyle iki yıldan uzun süren iş birliğinin sonucunda yarattığı Tarmac SL7 ile modern yarış bisikletini yeniden tanımlıyor. Aero ile hafifliğin tüm rekabetini yerle bir eden yeni SL 7, imkansız olarak görülen hafiflik, aerodinamizm ve sürüş kalitesi arasında mükemmel bir denge sağlamayı başarıyor.

Specialized Tarmac SL7’ye sahip olmanın bedeli:

S-Works eTap & UDi2 – $12,000 (83.545,68 TL)
Pro eTap – $7,000 (48.734,98 TL)
Pro UDi2 – $7,000 (48.734,98 TL)
Expert UDi2 – $5,000 (34.810,70 TL)
S-Works Kadro – $5,000 (34.810,70 TL)

Yeni Sworks Tarmac SL 7’nin tüm detayları, Cyclist Türkiye’nin gelecek sayısında sizleri bekliyor olacak!

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!