Bizimle iletişime geçin

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Israel Start-Up Nation’ın Britanyalı bisikletçisi Alex Dowsett’in, Covid-19 testi pozitif çıkan takım arkadaşı ile temasta bulunması üzerine evine gönderilmesinin ardından üç ismin daha aynı sebeple yarıştan çekildiği bildirildi. UAE Team Emirates’ten Sebastian Molano, Cristian Munoz ve Camilo Adrila, Covid-19 testi pozitif sonuçlanan biriyle yakın temasta bulundukları için bugün koşulan ikinci etapta start alamadılar.

Etap öncesi BAE ekibinden gelen açıklamada, “Sebastian Molano, Cristian Munoz ve Camilo Ardila, Vuelta a Burgos’un ikinci aşamasında start alamayacaklar. Üç Kolombiyalı sporcu, Cumartesi günü, dün Covid-19 testi pozitif sonuçlanan biriyle yakın temas halindeydi. Bu sebeple takım ve UCI’ın konuyla ilgili protokollerini takiben yapılan başka testlerin akabinde üç bisikletçinin evine gönderilerek izole edilmesine karar verildi. Ek olarak, üç ismin de yarıştan önce yapılan iki testi negatif sonuçlandı” denildi.

Hafta başında Israel Start-Up Nation, 23 yaşındaki İsralli bisikletçisi Omer Goldstein’in testinin pozitif sonuçlandığını doğruladı. Pazartesi günü uygulanan Covid-19 testi pozitif sonuçlanan Goldstein, hemen yarıştan çekildi.

Ancak Burgos’a yapılan seyahat öncesi Goldstein ile temas halinde bulunan takım arkadaşı 22 yaşındaki Itamar Einhorn da testi sonuçlanana kadar otel odasında karantinaya alındı. Bu süreçte Einhorn ile temas halinde bulunduğu belirtilen Britanyalı bisikletçi Alex Dowsett de karantinaya alındı.

Olayın ardından iki sporcuya uygulanan yeni testlerin ve yapılan taramaların sonuçları, yarış başladığında henüz açıklanmadığı için takım ve yarış organizatörleri, tedbir amaçlı Einhorn ve Dowsett’in, yarıştan çekilmesine karar verdi.

Takım tarafından yayınlanan basın açıklamasında ise “Vuelta a Burgos komisyonunun incelemesinin ardından Burgos’taki Covid-19 tedbirleri gereği Israel Start-Up Nation’a uygulanan tüm PCR testlerinin negatif sonuçlandığı doğrulanmıştır” bilgisi paylaşıldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!