Bizimle iletişime geçin

Haberler

17 YAŞINDAKİ BORA-HANSGROHELİ BİSİKLETÇİ, GEÇİRDİĞİ KAZA SONUCU YAŞAMINI YİTİRDİ

Bora-hansgrohe’nin U19 ekibinde yer alan 17 yaşındaki Jan Riedmann, antrenman sırasında meydana gelen trajik bir kaza sonucu yaşamını yitirdi. Genç bisikletçi, Alman WorldTour ekibinin U19 takımı Team Auto Eder Bayern ile Bavyera eyaletinde sürüş yaptıkları sırada bir araca çarpması sonucu geçirdiği kafa travmasının ardından hayatını kaybetti.

Cumartesi günü gerçekleşen kazada, olaya sebep olan aracın, bisikletçilere yol vermediği belirtilirken çarpışmanın ardından Riedmann, helikopterle Würzburg Üniversite Hastanesi’ne götürüldü. Bir gün boyunca hastanede kalan 17 yaşındaki bisikletçinin, pazar günü yaşamını yitirdiği ailesi ve takımı Bora-hansgrohe tarafından paylaşıldı.

WorldTour ekibi tarafından yapılan paylaşımda, “Jan, harika bir insansın. Kelimeler, şu an yaşadığımız üzüntüyü ifade etmek için çok yetersiz görünüyor. Her zaman bizimle olacaksın ve varlığın, her daim özlenecek. Huzur içinde yat!” denildi.

Bora-Hansgrohe ve Auto Eder Bayern ekibinin müdürü Ralph Denk de Bora ekibinin resmi web sitesi için yazdığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Jan’ın acı kaybından ötürü derin üzüntü duyuyor, bu vesile ile tüm ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Jan’ın anısına, bir sonraki yarışımız olan Milan-San Remo’da (8 Ağustos) hem Bora-Hansgrohe hem de Auto Eder Bayern ekibimiz, siyah kurdele takıyor olacak. Sevgili Jan, birlikte geçirdiğimiz zamanlar için minnettarız. Her zaman bizimle olacaksın!”

Auto Eder Bayern spor direktörü Dr Christian Schrot da acı olayın ardından, “Değerli bir bisikletçi, takım arkadaşı ve arkadaşımızı kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz. Tüm ekibimiz şok içinde ve bu trajik kazayı anlamak çok zor. Sen ekibimizin önemli bir parçasıydın ve her zaman öyle kalmaya devam edeceksin!” şeklinde konuştu.

Cyclist Türkiye olarak, Jan Riedmann’ın ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyor, üzüntülerini paylaşıyoruz...

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!