Bizimle iletişime geçin

Haberler

ANTRENMAN SIRASINDA BİR MİNİBÜS ŞOFÖRÜ TARAFINDAN BIÇAKLANAN TRİATLET TANER BEŞTEK’İN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Triatlon sporcusu Taner Beştek, Hatay’ın Arsuz ilçesinde yeni inşa edilen bisiklet yolunda antrenman yaptığı sırada bir minibüsçü tarafından önce sıkıştırıldı. Bunun üzerine çıkan tartışma sonrası Beştek, şoför tarafından beş yerinden bıçaklandı. Olayın ardından yoğun bakıma alınan Beştek, yoldan geçenler tarafından kurtarıldı. Kendisi de aynı zamanda bir triatlet olan Sözcü TV’den Nevşin Mengü, olay sonrası Taner Beştek’in eşi Mine Beştek’le konuşarak şu bilgileri verdi:

“Taner Beştek sabah bisiklet antrenmanı yaparken bir minibüs şoförü tarafından sıkıştırılıyor. Beştek ile şoför arasında sözlü münakaşa yaşanıyor. Bunun üzerine minibüs şoförü elinde bıçakla araçtan inerek Beştek’i boğazından da olmak üzere defalarca bıçaklıyor. Yoldan geçen diğer arabalar durmasa Taner Beştek belki de bugün aramızda olmayacaktı. Olayın detaylar çok üzücü.”

“Taner Beştek şoför tarafından bıçakla yaralandıktan sonra olayın şokuyla, eli ayağı titreyerek polisi aramaya çalışıyor. Telefonun ekranı kanla kaplandığı için telefon yüz tanıma yapamıyor ve telefonu açamıyor. Bayılmak üzereyken yoldan geçenler yardımına koşuyor. Minibüs şoförü yakalandı, bıçağı da araçtaki buzluktan çıktı.”

Olayın ardından tüm bisikletseverler ve bisiklet toplulukları, yaşananlara tepki gösterirken İskenderun Bisiklet Kulübü’nden yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “Şu an yoğun bakımda gözlem altında olan Taner Beştek’in başına gelen olay, ne kadar önlem alırsak alalım, biz bisiklet sporcularının her zaman başına gelen olaylarının biraz daha büyümüş halidir.

Aynı zamanda bu olay sadece şehrimizi değil, tüm Türkiye’yi tehdit eden ve yolların sahibi oldukları psikolojisini üstlerinden bir türlü atamayan her türlü hız ve trafik ihlalini hak olarak gören minibüsçü terörünün bir yansımasıdır. Unutulmamalıdır ki bisiklet de bir araçtır ve üstündeki bir insandır.”

Cyclist Türkiye ailesi olarak tedavisi devam eden triatlet Taner Beştek’e acil şifalar, ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyor; yaşanan acı olaydan ötürü derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!