Bizimle iletişime geçin

Haberler

DARYL IMPEY, ISRAEL START-UP NATION KADROSUNDA

Yeni sezon için Chris Froome ile anlaşmasının ardından kadrosunu süper domestiklerle güçlendirmek üzere harekete geçen Israel Start-Up Nation, Norveçli bisikletçi Carl Fredrik Hagen’in ardından 35 yaşındaki Daryl Impey’i de ekibe dahil etti. 2018’den bu yana Mitchelton-Scott renkleriyle yarışan Güney Afrikalı bisikletçi, takım lideri, süper domestik ve yol kaptanı olarak takımla 2022’ye kadar devam edecek bir anlaşmaya imza attı.

“Chris beni aradı ve bana güvendiğini, yanında olmamı istediğini söyledi” diyen Impey, karar vermenin kolay olmadığını da ekledi: “Karar vermek hiç kolay olmadı. Düşünmem gereken çok fazla şey vardı. Ancak yeni bir ekiple, yeni bir enerji ve yeni hırslarla çalışmak gerçekten heyecan verici.”

“Kabul etmeme asıl neden olan şey, Israel Start-Up Nation’da beni bekleyen yeni zorluklar. Takımın başındaki isim Sylvan Adams ve ekibin yönetimi ile konuştuktan sonra bir bisikletçi olarak benim farklı yönlerimi gördüklerini fazlasıyla hissettim.”

Takım patronu Sylvan Adams da Impey’in gelişiyle ilgili olarak, “Daryl geçmişte, hem domestik olarak hem de bireysel başarılara giderken ekip için çok değerli olabileceğini gösterdi. Daryl, bazı yarışlarda kaptan, bazılarında ise lider olarak yararlanabileceğimiz bir bisikletçi ve beraberinde faydalanabileceğimiz bir deneyim zenginliği de getiriyor” dedi.

2009’da Türkiye Turu’nu genel klasman galibi olarak tamamlayan Daryl Impey, büyük turlarda yarışan ve Fransa Turu’nda sarı mayoyu taşıyan ilk Güney Afrikalı bisikletçi oldu. Bireysel zamana karşıda dokuz kez ulusal mayonun sahibi olan Impey, Tour Down Under, Czech Cycling Tour, Tour of Alberta’da genel klasman galibiyetleri elde etti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

LUKASZ PÖSTLBERGER ARI SOKMASI YÜZÜNDEN ABANDONE OLDU

Haberler

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | BİSİKLETİNİZLE KEYİFLİ BİR HAFTA SONU GEÇİRMENİZİ SAĞLAYACAK İPUÇLARI

Editoryal

SALGIN SONRASI ŞEHİRLER 1 | MİLANO’NUN GÖZLE GÖRÜNEN DEĞİŞİMİ

Editoryal

YA GENİŞ YA DA HİÇ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!