Bizimle iletişime geçin

Haberler

ISRAEL START-UP NATION, FROOME’U DESTEKLEYECEK İLK SÜPER-DOMESTİKLE ANLAŞTI

Israel Start-Up Nation, yeni sezon için Chris Froome ile anlaşmasının ardından kadrosunu süper domestiklerle güçlendirmek üzere harekete geçti. 2021 sezonunda takıma dahil olmaya hazırlanan Norveçli bisikletçi Carl Fredrik Hagen, ekibin büyük tur kadrosunda yer alacak ve Froome’un en büyük destekçisi olacak.

28 yaşındaki bisikletçi, Lotto-Soudal’la birlikte iki sezondur WorldTour statüsünde yarışırken öncesinde ise kıta takımlarında dört yıl boyunca mücadele etti. Kayak ve dağ bisikletinin ardından 23 yaşında yol bisikletine geçen Carl Fredrik Hagen, 2018’de Tour du Jura’yı genel klasman galibi olarak tamamlamasının yanı sıra geçtiğimiz yıl La Vuelta’yı da genel klasmanda 8. sırada bitirdi.

Hagen, transferiyle ilgili olarak “Tutkuları olan ve dünyanın en iyi bisikletçilerinden bazılarıyla birlikte çalışan yeni bir takımla daha gelişmeyi dört gözle bekliyorum. Henüz tam potansiyeline ulaşmamış yeni bir ekipte olmak heyecan verici ve keyifli olacak. Önümüzdeki yıllarda büyük başarılara birlikte ilerleyeceğiz. Genel klasman ve etap galibiyetleri elde etmenin yanı sıra takım liderlerini özellikle dağlarda, başarıya ulaşmaları için desteklemek üzere sabırsızlanıyorum” şeklinde konuştu.

Froome ile çalışmaktan ve kendi potansiyelini ilerletecek olmaktan ötürü heyecan duyduğunu belirten Hagen, sözlerine şöyle devam etti: “Daha iyi olma dürtüsü beni her zaman öne çıkaran temel şey. Harika bir durumda olduğumda dahi asla tatmin olmuyorum. 28 yaşındayım ve hala bisiklette öğrenecek ve başaracak çok fazla şeyimin olduğunu hissediyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!