Bizimle iletişime geçin

Haberler

GROENEWEGEN’DEN, POLONYA TURU’NDAKİ KAZAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Polonya Turu’nun ilk etabında meydana gelen trajik kazayla ilgili olarak Jumbo-Visma’dan Dylan Groenewegen, yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu ve Jakobsen’in, hızla iyileşmesini dilediğini paylaştı. Hollandalı bisikletçi, kazanın ardından ciddi şekilde yaralanan Jakobsen’le ilgili olarak Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Dün olanlardan dolayı çok üzgünüm. Fabio ve kazadan etkilenen diğer herkes için ne kadar üzüldüğümü tarif edecek kelime bulamıyorum. Şu an en önemli şey Fabio’nun sağlığına kavuşması. Aklım sürekli onda!”

Deceuninck-QuickStep ekibi ise Jakobsen’in durumuyla ilgili yeni detayları paylaştı. Yüzünden ameliyat olduğu bildirilen Jakobsen’in, durumunun stabil olduğu ve bugün doktorlar tarafından uyandırılmaya çalışılacağı bildirildi.

Korkunç kazaya sebep olan Dylan Groenewegen, UCI tarafından disiplin kuruluna sevk edilirken, olayın ardından yarıştan diskalifiye edildi.

Dünkü kazanın hemen ardından “Tüm dualarımız Jakobsen ve korkunç kazaya dahil olan diğer isimlerle. Bu gibi kazalar hiçbir zaman olmamalı. Yürekten özür diliyoruz ancak yeni bir açıklama yapmadan önce kendi içimizde olan biteni değerlendirmeliyiz” diyen Jumbo-Visma ise konuyla ilgili yeni bir açıklama yapmadı.

Olayın ardından yarışın güvenlik prosedürleri ve Dylan Groenewegen’in çarpışmaya neden olan hareketi, yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi. Çarpmayla birlikte bariyerlerin kolayca kırılması eleştiri oklarının hedefi olurken, yokuş aşağı yapılan sprint finiş sonucu sporcuların 80 km/s’in üzerinde bir hızla finiş çizgisine ilerlemelerinin her zaman için büyük tehlike yarattığı ifade edildi.

Bisikletseverlerin yanı sıra pro pelotonun önemli isimleri ve takımlardansa, Jakobsen’e destek mesajları geldi. Deceuninck-QuickStep’in takım patronu Patrick Lefevere, Dylan Groenewegen’in ömür boyu yarışlardan men edilmesi gerektiğini söylerken, takım arkadaşları Jakobsen için “güçlü ol!” çağrısında bulundu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!