Bizimle iletişime geçin

Haberler

FABIO JAKOBSEN, KOMADAN ÇIKTI

Polonya Turu’nun ilk etabında finişe 100 metre kala yaşanan kaza sonrası ciddi şekilde yaralanan ve tedavisi devam eden Fabio Jakobsen’in, komadan çıktığı paylaşıldı. Yüzündeki tüm kemikleri ve dişlerinin tamamının kırıldığı söylenen 23 yaşındaki Hollanda ulusal şampiyonu genç bisikletçi, geçirdiği yüz ameliyatının ardından doktorlar tarafından uyandırılmaya çalışıldı.

Solunum cihazına bağlanan ve komada uyutulan Jakobsen için yapılan ilk uyandırma girişimi başarıyla sonuçlanmasa da bugün yapılan yeni açıklamada, Jakobsen’in başarılı bir şekilde komadan çıkarıldığı ve durumunun, stabil olduğu bilgisi paylaşıldı.

Beyin ve omurilik hasarı bulunmadığı belirtilen Jakobsen ile ilgili olarak doktoru Pawel Gruenpeter, hiçbir şeyi aceleye getirmek istemediklerini, tedavi sürecinde temkinli ilerlediklerini, çünkü özellikle yüzündeki sinir sisteminin ne kadar hasar gördüğünün henüz netleşmediğini bildirdi.

Olayın ardından Deceuninck-QuickStep’in takım patronu Patrick Lefevere, Dylan Groenewegen’in ömür boyu yarışlardan men edilmesi gerektiğini söylerken, olayı mahkemeye taşıyacaklarını bildirdi.

Takım arkadaşlarından ve pro pelotonun pek çok isminden Jakobsen’e destek mesajları gelirken, Jakobsen’in takım arkadaşı Julian Alaphilippe ise bisiklet sporunda değişecek çok şey olduğunun altını çizdi.

Yarış esnasındaki güvenlik önlemlerinin eksikliğine dikkat çeken Fransız bisikletçi, “Değiştirilmesi gereken çok şey var, herkesin bu karara dahil olması gerekiyor. Ne yazık ki ilk kez yaşanmıyor tüm bunlar. Bu konuda çok fazla konuşmayacağım fakat mesele sadece finiş çizgisinin durumu değil; çok fazla şeyin değişmesi gerekiyor ve bu konuda herkesin yapması gereken çok fazla şey var!” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!