Bizimle iletişime geçin

Haberler

DOKTORLAR, FABIO JAKOBSEN’İN YENİDEN YARIŞACAĞINDAN EMİN

Deceuninck-QuickStep’in takım doktoru, Fabio Jakobsen’in yeniden yarışacağından emin olduğunu söyledi. Polonya Turu’nun ilk etabında finişe 100 metre kala yaşanan korkunç kaza sonrası ciddi şekilde yaralanan ve tedavisi devam eden Jakobsen’in durumuyla ilgili ayrıntıları paylaşan takım doktoru Yvan Vanmol, Hollandalı sprinterin iyileşmesi konusunda oldukça olumlu konuştu.

Cuma günü komadan çıkarılan ve yüzündeki tüm kemiklerin kırılması sebebiyle ameliyat olan 23 yaşındaki Hollandalı’nın, kol ve bacaklarını hareket ettirebildiği, doktorlarla kısa mesaj yoluyla iletişim kurmaya başladığı ve nörolojik herhangi bir probleminin bulunmadığı belirtildi. Yüzünden geçirdiği operasyon sebebiyle şu an için konuşamayan ve yemek yiyemeyen Jakobsen’in, her şeye rağmen beklenenden hızlı iyileştiği paylaşıldı.

“Kazanın şekli ve ciddiyeti göz önüne alınırsa Fabio gerçekten çok iyi gidiyor” diyen doktor Vanmol, 23 yaşındaki bisikletçinin yeniden yarışabileceğini söyledi. “Bunun için net bir zaman veremiyorum, ancak Fabio’nun yeniden bisiklete binebileceğini düşünüyorum.”

Yakın zamanda ülkesi Hollanda’ya dönmesi beklenen Jakobsen’in, yüzündeki estetik hasarın yanı sıra ağız etrafındaki sinir ve kaslarının, kazadan ne derece etkilendiği henüz bilinmiyor. Kazaya neden olan ve olay sonrası köprücük kemiği kırılan Dylan Groenewegen ise yarıştan diskalifiye edilirken UCI, olayı incelemeye devam ettiğini bildirdi.

Hafta sonu Polonya Turu’nun dördüncü etabındaki 50 kilometrelik solo kaçışıyla dikkatleri üzerine genç yetenek Remco Evenepoel ise en yakın rakibi Jakob Fuglsang’ın neredeyse iki dakika önünde ulaştığı finiş çizgisinden, takım arkadaşı Jakobsen’in sırt numarasını göstererek geçti.

Turun genel klasman galibiyetini de alan 20 yaşındaki Belçikalı bisikletçi, böylelikle ilk etaplı WorldTour yarışı galibiyetini, anlamlı bir etap zaferiyle de taçlandırmış oldu.  

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!