Bizimle iletişime geçin

Haberler

ANTRENMAN SIRASINDA BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRAYAN TANER BEŞTEK, YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI

Hatay’ın Arsuz ilçesinde yeni inşa edilen bisiklet yolunda antrenman yaptığı sırada bir minibüs şoförü tarafından önce sıkıştırılan, sonrasında ise çıkan tartışma sonucu beş yerinden bıçaklanarak ağır yaralanan triatlet Taner Beştek’ten sevindiren haber geldi.

Türkiye Triatlon Federasyonu’nun Twitter hesabından yapılan açıklamada, Beştek’in yoğun bakımdan çıkarıldığı, tedavisine ise devam edildiği bilgisi paylaşıldı.

Olayın ardından tüm bisikletseverler ve bisiklet toplulukları, yaşananlara büyük tepki gösterirken İskenderun Bisiklet Kulübü tarafından saldırının hemen ardından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“Yoğun bakımda gözlem altında olan Taner Beştek’in başına gelen olay, ne kadar önlem alırsak alalım, biz bisiklet sporcularının her zaman başına gelen olaylarının biraz daha büyümüş halidir.

Aynı zamanda bu olay sadece şehrimizi değil, tüm Türkiye’yi tehdit eden ve yolların sahibi oldukları psikolojisini üstlerinden bir türlü atamayan her türlü hız ve trafik ihlalini hak olarak gören minibüsçü terörünün bir yansımasıdır. Unutulmamalıdır ki bisiklet de bir araçtır ve üstündeki bir insandır.”

Saldırının ardından Bisikletli Ulaşım Platformu ise ‘Şiddete Son Ver!’ demek için tüm bisikletlilerin davetli olduğu bir bisiklet turu düzenlediğini duyurdu. Korkunç saldırıyı kınamak ve şiddetin her türlüsüne karşı çıkmak için 16 Ağustos saat 15.00’da Caddebostan’da başlayacak eylemde bisikletliler, ‘şiddete son’ demek için pedal çevirecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!