Bizimle iletişime geçin

Haberler

FABIO JAKOBSEN, ÜLKESİNE GERİ DÖNÜYOR

Polonya Turu’nun ilk etabında finişe 100 metre kala yaşanan korkunç kaza sonrası ciddi şekilde yaralanan ve tedavisi süren Fabio Jakobsen’in, hızla iyileştiği ve ülkesi Hollanda’ya dönerek evine daha yakın bir hastanede tedavisine devam edilebileceği açıklandı.  

Cuma günü komadan çıkarılan ve yüzündeki tüm kemiklerin kırılması sebebiyle ameliyat olan 23 yaşındaki Hollandalı’nın, kol ve bacaklarını hareket ettirebildiği, doktorlarla kısa mesaj yoluyla iletişim kurmaya başladığı ve nörolojik herhangi bir probleminin bulunmadığı belirtildi.

Ayrıca yüzünden geçirdiği operasyon sebebiyle şu an için konuşamayan ve yemek yiyemeyen Jakobsen’in, her şeye rağmen beklenenden hızlı iyileştiği ve yeniden yarışlara dönmesinin mümkün olduğu Deceuninck-QuickStep’in takım doktoru Yvan Vanmol tarafından geçtiğimiz günlerde paylaşıldı.

Deceuninck-QuickStep ise dün resmi internet sitesinde yayınladığı açıklamasında, Jakobsen’in bugün (12 Ağustos Çarşamba), Hollanda’daki Leiden Üniversitesi Tıp Merkezi’ne (LUMC) nakledilerek tedavisine burada devam edileceğini duyurdu.

Kaza sonrası 23 yaşındaki bisikletçinin yüzündeki estetik hasarın yanı sıra ağız etrafındaki sinir ve kaslarının, kazadan ne derece etkilendiği henüz bilinmiyor. Kazaya neden olan ve olay sonrası köprücük kemiği kırılan Dylan Groenewegen ise yarıştan diskalifiye edilirken UCI, olayı incelemeye devam ettiğini bildirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!