Bizimle iletişime geçin

Haberler

İSVİÇRE’DEKİ 2020 DÜNYA YOL ŞAMPİYONASI İPTAL EDİLDİ

Bu yıl eylül ayında İsviçre Aigle-Martigny’de düzenlenmesi planlanan dünya yol şampiyonası, koronavirüs nedeniyle iptal edildi. Dün (12 Ağustos) UCI tarafından yapılan resmi açıklama ile duyurulan kararın, İsviçre’nin koronavirüs önlemleri kapsamında, bin kişiden daha fazla insanı bir araya getiren sportif etkinlikleri yasaklama kararını, 30 Eylül’e kadar uzatması nedeniyle alındığını bildirdi.

Geçtiğimiz hafta İsviçre Hükümeti’nin, vakalardaki artış sebebiyle sportif etkinlikler için uygulanan kısıtlamaları yeniden gözden geçireceğini duyurmasının ardından dünya şampiyonasının akıbeti ile ilgili şüpheler artmıştı.

Ardından söz konusu kısıtlamaların eylül ayı sonuna kadar uzatıldığını içeren hükümet kararıyla birlikte UCI, şampiyona için yeni bir yer arayışına girdiğini duyurdu.

20-27 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan etkinliğin iptaliyle ilgili konuşan organizasyon komitesi eşbaşkanları Grégory Devaud ve Alexandre Debons, üzgün olduklarını ve hayal kırıklığına uğradıklarını belirtti.

“Olağanüstü bir rotada muhteşem bir yarış sunmak için neredeyse iki yıldır çalışıyoruz. Covid-19 salgınının getirdiği kısıtlamalara rağmen, UCI Dünya Yol Şampiyonası’nı organize etmek üzere tutkuyla çalışmalarımızı sürdürdük. Ancak ulusal ve küresel sağlık durumunun gerektirdiği mecburi tedbirlerin farkındayız ve bu konuda çaba gösteren herkese saygı duyuyoruz.”

UCI, etkinliğin mutlaka gerçekleştirilmesi için çaba gösterdiklerini bildirirken alternatif bir yer bulma arayışında olduklarını söyledi. Yaklaşık 1200 katılımcının yer almasının beklendiği şampiyona için yeni yerin, eylül ayının başına kadar açıklanacağı da eklendi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!