Bizimle iletişime geçin

Haberler

GRANFONDO BURSA’NIN STARTI, DÜZENLENEN BASIN LANSMANI İLE VERİLDİ

GranFondo Bursa, pandemi süreciyle birlikte yaşanan kısıtlamaların ardından Türkiye’nin, sosyal mesafe kurallarına uygun, sağlık önemleri artırılmış ilk uluslararası bisiklet yarışı olarak 30 Ağustos’ta start almaya hazırlanıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin himayesi ve Turkcell’in iletişim sponsorluğunda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından düzenlenen GranFondo Bursa, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleştirilecek.

Yerli ve yabancı, iki bine yakın bisikletseverin katılmasının beklendiği organizasyonun startı, Anatolia Otel’de bugün 11.30 itibariyle başlayan basın lansmanıyla verildi. Toplantıya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar katıldı.

Kısa ve uzun olmak üzere iki parkurda gerçekleştirilecek GranFondo Bursa, ‘Zaferi yüreğinde, gücü pedalında hisset’ sloganıyla Bursa Millet Parkı’nda başlayacak. Sporcuların startta bölünmüş çizgilerden çıkış yapacağı GranFondo Bursa’nın sembolik startında maskeler de takılı olacak.

Alandaki sağlık önlemlerinin artırıldığı organizasyonda, sporcu dinlenme alanları da sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırlanacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tüm dünyayı etkilemeye devam eden koronavirüsle mücadeleyi kesintisiz devam ettiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Bu süreçte sosyal yaşamdan uzaklaşan insanları motive etmek ve moral aşılamak için hazırlanan spor, sanat ve kültürel etkinlikler daha da ön plana çıktı. Özellikle açık havada yapılması nedeniyle bisiklet sporunun yeni normalde yapılacak en sağlıklı aktivitelerden biri.

Mart ayı başından beri devam eden pandemi sürecinde Türkiye’nin sosyal mesafeli ilk uluslararası bisiklet yarışına ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Büyükşehir Belediyesi olarak turizmin tüm ayaklarında olduğu gibi spor turizminden de pay alabilmek adına tanıtım faaliyetlerini çok önemsiyoruz. GranFondo’nun da tarih başkenti Bursa’mızın dünyaya tanıtımına vesile olacağına inanıyorum.

Ayrıca 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda etkinliğin yapılacak olması bizim için ayrıca bir gurur vesilesi olacak. Ben yarışlara katılacak tüm sporculara başarılar diliyorum.”

30 Ağustos Zafer Bayramı gibi önemli bir günde, böyle güzel ve anlamlı bir organizasyonu gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar ise “Tüm dünya ve ülkemiz çok zorlu bir pandemi sürecinden geçiyor. Bu dönemde vatandaşlarımızın en büyük problemlerinden birisi de hareketsizlik oldu.

Spor dünyasının içinden gelmiş biri olarak sporun hareket etmenin yanı sıra insanları motive edici, birleştirici ve moral verici gücü olduğunu çok iyi biliyorum. Bu nedenle Pandemi sürecinin başından itibaren vatandaşlarımızı harekete teşvik edici projelerin her zaman yanında olduk.

Yeni normal olarak adlandırılan bu dönemde GranFondo Bursa gibi sosyal mesafe kurallarına özen göstererek harekete teşvik eden bir spor etkinliğine destek vermekten gurur duyuyoruz. Zaferi yüreğinde, gücü pedalında hissederek bu anlamlı günü kutlayacağız!” dedi.

Kısa ve Uzun parkurun yanı sıra Paralimpik ve Milli kategorilerinin de yer aldığı yarış için kayıtlar halen devam ediyor. Kayıt olmak ve yarışla ilgili detaylı bilgiye erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!