Bizimle iletişime geçin

Haberler

INEOS FRANSA TURU’NA, FROOME VE THOMAS OLMADAN GİDİYOR

Fotoğraf Kramon

Team Ineos, bu yıl 29 Ağustos’ta start alacak Fransa Turu’na, Chris Froome ve Geraint Thomas olmadan gideceklerini doğruladı. Takım yöneticisi Dave Brailsford tarafından bu sabah (19 Ağustos Çarşamba) yapılan açıklamada, Britanyalı WorldTour ekibinin Tour kadrosu açıklanarak son şampiyon Egan Bernal’in, yakın zamanda geçirdiği kazaya rağmen Tour’da takım lideri olacağı, önceki şampiyonlar Chris Froome ve Geraint Thomas’ın ise kadroda yer almayacağı duyuruldu.

Brailsford açıklamasının devamında, son yarışlardan elde edilen verilere göre Thomas’ın Giro d’Italia, Froome’un ise Vuelta a Espana’da yer almasının kararlaştırıldığını bildirdi.

“Doğru yarışta, doğru takım lideriyle doğru destek ekibini bir araya getirmek kritik önem taşıyor ve bu, önümüzdeki aylarda performanslarımızı optimize etmek ve mümkün olan en iyi konumda olduğumuzdan emin olmak için elde edilen en son bilgileri analiz etmemiz gerektiği anlamına geliyor.

Egan, bu yıl bir kez daha sarı mayoyu hedefleyecek ve bunun yanı sıra geçtiğimiz yılın İtalya Turu şampiyonu Richard Carapaz’ın, ilk Fransa Turu için çok heyecanlıyız. Öte yandan Geraint’ın hedefi, bu turu kazanan ilk Galli olmak için Giro olacak ve böylelikle Tour galibiyetini, başka bir büyük tur zaferiyle kutlama fırsatına sahip olacak.

Buna karşılık Chris Froome da Vuelta galibiyetini hedefliyor olacak. Chris, bisiklet sporunun efsane isimlerinden biri ve geçen yılki kazasından dönüşüyle inanılmaz bir cesaret ve kararlılık sergileyen gerçek bir şampiyon. Onu bu yıl, başka bir büyük tur galibiyeti için desteklemek istiyor ve İspanya Turu’nda, ilerlemesi ve en üst seviyeye çıkabilmesi için ona biraz daha fazla zaman veriyoruz.”

Ineos’un Tour kadrosunda yer alan isimler; Andrey Amador, Egan Bernal, Richard Carapaz, Jonathan Castroviejo, Michal Kwiatkowski, Luke Rowe Pavel Sivakov ve Dylan van Baarle olarak açıklandı.

Kadroda takım liderliğini Egan Bernal üstlenirken Giro’nun son şampiyonu Richard Carapaz da ilk Fransa Turu’nda, genel klasman iddialısı olarak Tour’da yer alacak.

Luke Rowe, takımdaki tek İngiliz bisikletçi olarak yol kaptanlığını üstlenirken Pavel Sivakov; dağlarda Bernal ve Carapaz’ın en büyük yardımcısı olacak. Michal Kwiatkowski, Jonathan Castroviejo ve Dylan van Baarle de ekibin sadık domestikleri olarak kadroda yer alacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!