Bizimle iletişime geçin

Haberler

FROOME VE THOMAS’IN FRANSA TURU TEPKİLERİ

Team Ineos, dün (19 Ağustos Çarşamba) yaptığı açıklama ile Fransa Turu kadrosunda Chris Froome’un ve Geraint Thomas’ın yer almadığını duyurdu. Brailsford açıklamasının devamında, son yarışlardan elde edilen verilere göre son şampiyon Egan Bernal’in takım lideri olacağını, Thomas’ın Giro d’Italia, Froome’un ise Vuelta a Espana’da yer almasının kararlaştırıldığını bildirdi. 

Açıklamanın ardından Egan Bernal, “Gee (Thomas) ve Froome’un Tour’da olmaması garip ama Gee’nin Giro’da neler yapacağını görmek beni şimdiden heyecanlandırıyor. Üç zamana karşı etabıyla Giro onun için gerçekten iyi bir fırsat. Bence o zamana kadar biraz zaman kazanabilir ve dağlarda kendini daha iyi savunabilir. Ayrıca kim bilir belki Vuelta’ya gidip orada Froome’a yardım etmeye çalışırım. Şimdi ise kesinlikle Tour’a odaklanmam gerekiyor. Tour sonrası içinse henüz bir planım yok” yorumunda bulundu.

Sarı mayoyu bir kez daha kazanmak için takım lideri olarak mücadele etmeye hazırlanan Bernal’i, Giro d’Italia şampiyonu Richard Carapaz ve Pavel Sivakov destekleyecek. “Tour ekibinde olduğum için gerçekten çok mutluyum. Hem ekip hem de kendim için elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum.”

İtalya Turu’nda yarışmaya hazırlanan Geraint Thomas ise Tour’da yer almayacak olmasıyla ilgili olarak şöyle konuştu: “2017’de gerçekten çok formdaydım. 2018’de Tour’u kazandığımda da yine aynı şekilde formdaydım. O yıl Giro, talihsiz bir kazayla sona erdi ve oraya geri dönmek zaten istediğim bir şeydi. Bu yüzden Giro’da olmak çok keyifli olacak. Açıkçası İtalya’yı, yollarını, oradaki hayranları ve elbette yemeklerini her zaman sevdim. Geri dönüp tekrar yarışmayı dört gözle bekliyorum.”

Geçtiğimiz yıl Criterium du Dauphine’de geçirdiği kazanın ardından hızla toparlanarak bu yıl yeniden yarışlara dönen Chris Froome, Tour kadrosunda yer almamasıyla ilgili olarak, Tour de France’ta iyi bir performans çıkaracağından emin olmadığını söyledi. 

Sarı mayo mücadelesi vermek yerine Vuelta’da yarışmaya hazırlanan Froome, “Geçtiğimiz yıl geçirdiğim kaza düşünüldüğünde bugün geldiğim noktada gerçekten inanılmaz bir iyileşme yaşadım ve şimdi, yeniden yarışabileceğim için çok şanslıyım. Öte yandan bu yıl, Tour’da ihtiyaç duyulacak desteği sağlayabileceğimden henüz emin değilim” yorumunda bulunarak Vuelta a Espana’yı hedeflemenin, çok daha gerçekçi olduğunu bildirdi.

“Sanırım gün sonunda insanlar, geçen yıl vücudumda pek çok kemiğimin kırıldığı korkunç bir kazadan geri döndüğümü hatırlamak zorunda kalacak. İyileşme sürecim tamamlandı, herhangi bir ağrım veya devam eden bir sorunum yok, ancak bu kesinlikle benim için büyük bir darbeydi ve sanırım hala o günkü formuma tamamen geri dönmek için çabalıyorum. Tekrar bir yarışı kazanmaya yönelik önemli adımlar var, umuyorum tüm bunlar Vuelta a Espana için bir araya gelir.”

Chris Froome, 2020 sezonunun ardından Ineos’tak ayrılarak İsrail Start-Up Nation ekibine katılacak. Dolayısıyla 2020 Vuelta, Froome’un Ineos renkleriyle son yarışı olacak. 

Ineos’un Tour kadrosunda yer alan isimlerse; Andrey Amador, Egan Bernal, Richard Carapaz, Jonathan Castroviejo, Michal Kwiatkowski, Luke Rowe, Pavel Sivakov ve Dylan van Baarle olarak açıklandı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!