Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 DÜNYA YOL ŞAMPİYONASI İTALYA’DA YAPILACAK

Bu yıl eylül ayında İsviçre Aigle-Martigny’de düzenlenmesi planlanan ancak ülkedeki koronavirüs tedbirleri uyarınca iptal edilen 2020 Dünya Yol Şampiyonası’nın, İtalya İmola’da düzenlenmesine karar verildi. İsviçre’de vakaların yeniden artmasıyla birlikte alınan koronavirüs önlemleri kapsamında, bin kişiden daha fazla insanı bir araya getiren sportif etkinliklerinin yasaklanmasının ardından UCI, şampiyona için yeni bir yer arayışına girdi.  

Buna göre 24-27 Eylül tarihleri arasında motor pistleriyle ünlü İtalyan İmola şehrinde yapılması kararlaştırılan etkinlikte, elit kadın ve erkekler yol yarışı ile zamana karşı müsabakaları koşulacak.

UCI tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise seyahat kısıtlamaları nedeniyle 23 yaş altı kategorisinde bu yıl yarış koşulmayacağı bildirildi. “UCI Dünya Şampiyonası için yarış programı, devam eden Covid-19 salgını nedeniyle mevcut sağlık koşulları göz önüne alınarak yeniden uyarlandı: Bu yıl, sadece elit kategorideki yarışlar (yol yarışı ve zamana karşı) koşulacak.”

Buna göre geçtiğimiz yıl gökkuşağı mayoyu üzerine geçiren 23 yaş altı sporcular, mayolarını bir yıl daha üzerinde taşıyacak.

Bu yıl dünya şampiyonasındaki tüm müsabakalar, ikonik İmola pistinde start alıp yine burada son bulacak. Bolca tırmanışın geçileceği etkinlikte Emilia-Romagna bölgesi dolaşılacak. Elit erkekler yol yarışında, 259.2 km’lik parkurda 5bin metre irtifa kazanımı elde edilecek; kadınlarda ise 144 km boyunca devam edecek yarışta, 2750m tırmanılacak.

Zamana karşı yarışta ise hem kadın hem de erkekler, 200 metrelik tırmanış içeren 32 kilometre uzunluğundaki parkurda mücadele edecek. Yarışa dair tüm detaylarsa etkinlik tarihine yakın bir zamanda duyurulacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!