Bizimle iletişime geçin

Haberler

CANYON’DAN ARAÇ FORMUNDA ELEKTRİKLİ BİSİKLET

Alman menşeili bisiklet üreticisi Canyon, elektrikli bisiklet dünyasına bu kez alışılmışın dışında bir modeli tanıtıyor. İlk olarak Commuter:ON ve Precede:ON modelleri ile e-bisiklet pazarına giriş yapan marka, modern çizgileri ile dikkat çekiyor.

Baktığımız zaman burada özellikle Precede:ON öne çıkıyor. Gücünü Bosch Performance Line CX elektrik motorundan alan model, 85 Nm torka sahip ve 500 Wh Bosch PowerTube pil paketiyle 65 km kadar yol yapabiliyor.

Precede:ON

İki farklı gövde yapısına sahip bisiklet, tam 4.999 euro seviyesinden başlıyor. Commuter:ON modeli ise 3.299 euro gibi yine yüksek bir fiyata satılıyor. O bisiklet modelinde Fazua imzalı motor / pil altyapısı kullanılıyor. Bu altyapı modelin motor ve pilinin gövdeden ayrılmasına imkan tanıyor. Ancak firmanın en çok dikkat çekeni ise son çıkan, araç formunda iki kişilik elektrikli bisiklet konsepti oluyor.

Commuter:ON

Canyon’un bu konsept modeli şimdilik sayfadaki tasarımlar ile karşımızda yer alıyor. Dört adet tekerlek üzerinde giden ve Geleceğin Mobilite Konsepti olarak dizayn edilen model, tamamen kapalı yapıda olduğundan hava şartlarından veya farklı dış etmenlerden etkilenmiyor. 95 kg’lık bir ağırlığının olacağı aktarılan kapsül şeklindeki bisiklet, gösterildiği kadarıyla iki kişi taşıyabiliyor.

Sürücünün arkasında bir çocuk koltuğunun da yer aldığı modelde arka kısım, istenirse yük taşımak için de kullanılabiliyor. 83 cm genişliğinde ve 110 cm yüksekliğinde olan aracın, 2.000 Wh pil paketiyle 150 km menzil getirmesi hedefleniyor. Bu araç formundaki bisikletin satışa çıkıp çıkmayacağı ise maalesef henüz bilinmiyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!