Bizimle iletişime geçin

Haberler

TRİATLON FEDERASYONU’NDAN YARIŞLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, pandemi döneminde gerçekleştirilecek organizasyon ve yarışlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Federasyona ait resmi web sitesinde yayınlanan duyuruda, salgın nedeniyle alınacak tedbirler sıralandı:

Değerli Triatlon Ailesi,

Bilindiği üzere, Covid-19 pandemisi nedeniyle yurtiçi ve yurt dışı birçok organizasyonumuzu iptal etmek veya ertelemek zorunda kaldık. Sizlerden gelen yoğun talepler üzerine, – öncelikle gerekli şartları tesis ederek – organizasyonlar yapmaya devam ediyoruz.

Federasyon yönetim ekibi olarak en kolay (!) çözüm salgın şartlarını gerekçe göstererek organizasyonları süresiz iptal etmek olurdu. Biz, sağlığınızı ve sağlığımızı riske atmadan, mümkün olan en iyi şekilde organizasyonlarımızı, sağlık tedbirleri kapsamında gerçekleştirmeye gayret ediyoruz.

Planlamalarımızda organizasyonlara katılan sporcu sayısını sınırlandırmak, özellikle 18 yaş altı sporcularımızın illerinde aktif olacakları geçici bir yapı kurmayı düşündük.

Geçtiğimiz hafta sonu Ordu’da başarılı bir örneğine tanık olduğumuz 30 Ağustos Zafer Triatlonu ve yine ekim ayı başında İstanbul’da gerçekleştirmeyi istediğimiz bir başka triatlon yarışı, yaş grupları sporcularımız önceliklendirilerek planlandı.

Bunların yanında özellikle M1, M2, M3, Yıldız, Genç, Elit ve Paratriatlon kategori sporcularımızın motivasyonlarını korumak, onlara çalışmalarında bir hedef sunabilmek amacıyla, ETU (Avrupa Triatlon Birliği) tarafından pandemi süreci için hazırladığı “Next Generation Challenge” organizasyonunun aynısını ülkemiz şartlarına uyarladık. Bahsi geçen sporcularımızın, seyahat zorunluğu olmaksızın illerinden katılabilecekleri bir yarışma formatı ilan ettik.

Pandemi şartlarında sporcu sayılarını kısıtlamak amacıyla Ordu ve İstanbul organizasyonlarına 18+ sınırlandırması getirdiğimiz gibi tamamen aynı sebeplerle bu yarışlara da, yaş grubu sporcularımız dahil edilmemiştir. İl temsilcilerimize ve federasyonumuzun teknik ekibine bu konuda çok talep ve başvuru geldiğini, yaş grubu sporcusu olup Elit kategoride yarışma isteğini belirten takımlar olduğunu görüyoruz.

Yaş grubu sporcularımızdan ricamız, illerde yapılacak bu faaliyet için pandemi önlemleri kapsamında aldığımız bu kararı anlayışla karşılamaları, bize destek olmalarıdır. Teknik ekibimizin Elit kategorisinde Cut Off uygulamak zorunda kalmayacağını umut ediyor; tüm yaş grubu sporcularımızı, gerçekleşmesi için gayret gösterdiğimiz İstanbul yarışında aramızda görmeyi umut ettiğimizi belirtmek istiyorum.

Saygılarımla,

Bayram Yalçınkaya
Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!