Bizimle iletişime geçin

Haberler

ADANA’YA 135 KM BİSİKLET YOLU

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde 135 kilometre bisiklet yolu projesinin ilk 2 etabını oluşturan 15 kilometrelik bisiklet yolunun yapım çalışması sürüyor. Birinci etabın Turgut Özal Bulvarı kısmında zemin uygulaması biten bölümlerininse boya işlemleri başladı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yapımı devam eden bisiklet yolu uygulamalarını inceledi ve ilk zemin işaretlemelerini kendisi, sprey boya kullanarak yaptı; bisiklet yollarıyla ilgili toplumsal farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını bildirdi.

Adana’yı bisiklet yollarıyla donatmanın önemli hedeflerinden biri olduğunu anlatan Başkan Zeydan Karalar, gerekli adımları hızla attıklarını söyledi. Karalar, “Adana’da uzun süredir yapılmak istenen ama yapılamayan bisiklet yollarını hayata geçiriyoruz. Pandemi döneminde toplu taşımanın sağlık açısından risk oluşturduğunu biliyoruz. Bugünlerde bisikletle seyahat etmek son derece önem kazandı.

Bisiklet yolları hem spor yapılmasını sağlayacak hem de küresel ısınmaya neden olan sera gazının azalması noktasında faydası olacak. Toplu taşımaya ne kadar az insan gönderirsek ne kadar sera gazı üreten araçlarla seyahat engellenirse, küresel ısınma o kadar önlenecek. Herkesi bisiklete binmeye devam ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin tamamını kapsayacak 135 kilometrelik bisiklet yolu projesi hedefinin ilk 2 etabını oluşturan 15 kilometrelik yol çalışması devam ediyor. Şehri, yeni bisiklet yolları ile buluşturma çalışmaları sürerken, mevcut bisiklet yollarında da tadilat ve yenileme uygulamaları devam ediyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

1 Yorum

1 yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!